hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

HEKİMLER, BAŞKAN KARALAR İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIR 

Son Güncelleme :

17 Mayıs 2014 - 23:17

/ 563 views kez okundu.
HEKİMLER, BAŞKAN KARALAR İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIR 

Adana Tabip Odası yeni yönetimi Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile tanıştı. Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ömer Eşki, Dr. Hakan Şen, Dr. Tekin Müjde ve ATO Aile Hekimlik Komisyon Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a “hayırlı olsun” demek ve tanışmak için ziyaret etti.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Tabip Odası yeni yönetimi Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile tanıştı. Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ömer Eşki, Dr. Hakan Şen, Dr. Tekin Müjde ve ATO Aile Hekimlik Komisyon Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a “hayırlı olsun” demek ve tanışmak için ziyaret etti.
Görevinizi hayırlamak ve başarılar dilemek üzere ziyarete geldiklerini ifade eden Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Öncelikle hayırlı olsun diyoruz. Biz işini çok seven, gerçekten isteyerek bu işi yapan hekimleriz. Tabip odası olarak paylaşacağımız, ortak yürüteceğimiz her şey için buradayız. Çözüm odaklı hizmet için görev aldık. Siz’de uzun yıllar görev yaparak buralara geldiniz. Bu yüzden birbirimizi çok daha iyi anlayacağımızdan eminiz. Bu bölgede Defin Ruhsatı’yla ilgili hekimlerimizin sorunu var. Belediye hekimlerini görevi olan Defin Ruhsat işini Aile Hekimleri yapıyor bu da beraberinde bir takım sıkıntıları getiriyor. Çözümü konusunda destek olursanız mutlu oluruz. Size iletelim istedik” dedi.

FENİLKETONÜRİ HASTASI ÇOCUKLAR İÇİN FIRIN TALEBİ
Ömürboyu hayvansal gıda, baklagil, tahıl yiyemeyen Fenilketonüri (Kalıtsal Bir Metabolik Hastalık) hastası çocuklara sahip çıkarak destek olduğunu da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Mungan, “Ömürboyu sebze ve özel yiyeceklerle beslenen bu çocukların mutlu olmaları için şenlikler düzenliyoruz, hediyeler veriyoruz. Bu çocuklar bizim yediğimiz et, süt, peynir, balık, yoğurt, kek, börek, makarnayı ömür buyu yemeleri yasak. Sebzelerden hazırlamış özel gıdalarla besleniyorlar. Beslenebilecekleri gıda sayısı sınırlı olduğundan yiyebilecekleri tarzda ekmek üretecek fırın maalesef yok. Bünyenizde Fenilketonüri hastaları için küçük bir fırın edinilirse bir nebze de olsa hayatları kolaylaşır. Gıdaların tariflerini, unlarını, malzemelerini hepsini çok uygun yolla biz size sağlayabiliriz. Bunlar için bir şey yapabilir miyiz? diyerek Fenilketonürili çocuklar için düzenleyecekleri şenliğe Başkanı Karalar’ı davet etti.

KARALAR: “BU ÇOCUKLAR BİZİM SAHİP ÇIKMAK GÖREVİMİZ”
Seyhan Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Dr. Günay Matyar’ı makamına çağırarak Defin Ruhsatı problemine jet çözüm üreten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Ben Seyhan ilçesinin belediye başkanıyım. Ekonomik olarak en mağdur ve en sorunlu ilçesinin başkanıyım. En çok sağlık problemi olan insanlarında belediye başkanıyım. Sizinle birlikte ortak projeler yapıp, insanların sağlıklarıyla ilgili daha yakından ilgilenebiliriz. Ben her zaman eğitimi sağlığın önüne koyuyorum. Eğitimli bir insan kendi sağlığını da düşünen insandır. Sağlıkla ilgili ne yapılabilir sizlerle tartışıp, sorunlara çözüm üretebiliriz. Seyhanın sorunları çözülmeden Adananın sorunları çözüldü, denilemez. Fenilketonürili çocuklarımızın yaşamlarını sağlıklı sürdürebilmeleri için gerekli her türlü desteği vermeye hazırım. Bu çocuklar bizim. Bu çocuklarımızı bir nebze de mutlu olmaları için düzenleyeceğiniz şenliğe seve seve gelirim. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizleri de kutluyorum” diye konuştu.
ATO Başkanı Prof. Dr. Mungan, meslektaşları adına Başkan Karalar’a teşekkür edip, hatır fotoğrafı çektirdi.