Adana Güney Haber

Her şişede aynı lezzet

Her şişede aynı lezzet
396 views
29 Eylül 2020 - 14:18

Kilikya Şalgam, lezzeti, kalitesi ve geleneksel üretim yöntemi ile Adana Ticaret Odası tarafından “Adana Şalgamı “ unvanını alarak, Coğrafi işaret tescilli ürünler arasında yerini aldı.  

(HABER MERKEZİ)-Adana Şalgam’ının geleneksel yöntemler ile üretilmesi durumunda bağışıklık sistemini güçlendirdiği,  sindirimi kolaylaştırdığı ve vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olduğu en bilinen özellikleri arasında yer almakta. 

Adana Ticaret Odası (ATO), Adana’ya özgü bir lezzet olan şalgamı, üretim aşamasında kalite standartlarını korumak amacı ile yerel niteliklere bağlı olarak üreten markaları “Adana Şalgamı” logosunun ve Türk Patent ve Marka Kurumunun Tescilli “Coğrafi İşaret “ Mahreç İşareti logosunun yer aldığı tescil belgesi ile belgelendiriyor.

ATO Başkanı Atila Menevşe “ Adana Şalgam Tescil Belgesini” , Kilikya Yönetim Kurulu Başkanı Selahaddin Nas’a teslim etti.

Kilikya Şalgam Yönetim Kurulu Başkanı Selahiddin Nas “Adana Şalgamı “ tescilini almaya hak kazanmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Kilikya Şalgam’ın Coğrafi işaret tescili ile kalitesi, gelenekselliği, yöreden elde edilen hammaddesi ile yerel niteliklere bağlı olarak üretilmesinin devam edeceğini ve şalgam severlere her şişede aynı lezzeti sunmak için üretmeyi sürdüreceklerini belirtti.  

30 ‘u aşkın ülkeye ihracatı gerçekleştirilen organik ürün sertifikasına sahip Kilikya Şalgam mor havucun geleneksel yöntemlerle fermente edilmesi ile üretiliyor, acılı ve acısız seçenekleri cam ve pet şişelerde 300ml, 1 lt, 2 lt ve 5 lt ambalajlarda müşterinin beğenisine sunuluyor.

Kilikya markası “Adana Şalgam“ ını Türkiye’de ve uluslararası platformda en iyi şekilde tanıtmak ve farkındalık yaratmak için gerekli çalışmaları yürütmeye devam edeceği ifade edildi.

Şalgamın faydaları:

1-Şeker, kolesterol ve gluten içermez,

2- Hücreleri yeniler, 

3- Bağışıklık sistemini güçlendirir.

4- Doğal probiyotiktir, sindirimi kolaylaştırır.

 5- 100 gramı 20 kaloridir.  A-B-C vitaminleri içerir.

6- Afrodizyak özelliği vardır.

7-B grubu vitaminler içerir, B1, B2 ve B3 vitaminlerince zengindir.  

8-Ergenlik sivilceleri, egzama tedavisine yardımcıdır.

9- Akciğer ve bronşları temizleyici özelliği vardır.

10- Vücuttaki toksinleri atmaya, kolesterolden uzaklaştırarak stresten kurtulmaya yardımcı olur.

11-Romatizma nikris ağrılarına, böbrek kumu ve taşının düşmesine yardımcı olur.

12- Kalp, damar ve göz sağlığı için faydalıdır.

13-Mide ve karaciğere faydalıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin