logo

03 Mart 2020

Her yağmur yağdığında manzara değişmiyor

Adana’da etkili olan yağışlar bozuk olan yolları sürücülerin kabusu haline getirmeye devam ediyor. Sarıçam ilçesi yeni stadyum civarındaki köstebek yuvasını andıran bozuk yollar yağan yağmurla birlikte geçilmeyi imkansız haline getirirken vatandaşlar yollardaki çukurların bir an evvel kapatılmasını istiyor.

 (HABER MERKEZİ)-Adana’da etkili olan yağışlar bozuk olan yolları sürücülerin kabusu haline getirmeye devam ediyor. Sarıçam ilçesi yeni stadyum civarındaki köstebek yuvasını andıran bozuk yollar yağan yağmurla birlikte geçilmeyi imkansız haline getirirken vatandaşlar yollardaki çukurların bir an evvel kapatılmasını istiyor.

Adana’nın yeni yerleşim yerlerinin başında gelen Sarıçam Çatalan Caddesi, yolların bozukluğu nedeni ile sürücülerin kabusu olmaya devam ediyor. Özellikle yağışlı havalarda yollarda dolu olan çukurların yağmur suları ile dolması, yolda ilerlemeyi daha da imkansız hale getiriyor. Her yağmurda aynı sorunu yaşadıklarını belirten vatandaşların yolların ne zaman yapılacağı sorusunu soruyorlar.

Yeni sezonda hizmete açılması beklenen yeni stadyumun faaliyete geçmesi ile birlikte yoğunluğun daha da artacağı Çatalan-Stadyum yolu sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Bu yoldan her geçtiklerinde araçların lastiklerinin patladığını belirten sürücüler; “Her gün onlarca aracın geçtiği uzun bir zamandır bozuk olan ve aradan geçen onca zamana rağmen yapılmayan Çatalan yolundaki çukurlar araçlarımıza zarar vermeye devam ediyor. Her yağmur yağdığında manzara bu oluyor. Burası aynı zamanda stadyum olarak da geçiyor ve buradaki stadyum kısa süre sonra hizmete açılacak haliyle yoğunluk artacak. Bu yol uzun bir zamandır böyle ve yapılmıyor. Ne zaman yapılacak ve bizler ne zaman rahatlıkla bu yoldan geçeceğiz.” ifadelerini kullandılar.

Yollarda meydana gelen sayısız çukurların, yağmurun da yağması ile birlikte çamur deryasına döndüğünü ve çilenin katlandığını belirten vatandaşlar, en kısa sürede yolun yapılmasını ve artık araçlarının bu yoldan her geçtiklerinde zarar görmesini istemediklerini belirtiyorlar.

Share
180 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.