logo

Herkes bu güzelliği görmeli

Adana’nın önemli gezi noktalarından bir tanesi olan Pozantı ilçesine bağlı Belemedik, yaz kış demeden yılın 4 mevsiminde ziyaretçi ağırlamayı başarıyor. Her mevsimi ayrı güzel olan Belemedik’e sonbaharda gelenler ise gördükleri eşsiz manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemiyorlar.

Belemedik, Adana’nın en önemli gezi noktalarının başında geliyor. Doğa turizmi denilince Adana’da ilk akla gelen yer Belemedik oluyor. Buranın havası, doğanı, nostaljik görüntüsü insana bütün stresini, yorgunluğunu unutturuyor. Etrafa baktığınızda gördüğünüz manzara sizi sizden almayı başarıyor. Adana’nın merkezine kar yağmaz ama buraya her sene kar yağar. Kar yağdığı zamanda gelip görmek gerekir buraları. Şuanda sonbahardayız ve burası sonbaharın verdiği huzuru en güzel şekilde yansıtıyor. Ağaçlar yapraklarını bir yandan dökerken diğer yandan da sararıp yerlere düşen yapraklar ve doğanın sakinliği insanları alıp başka dünyalara götürüyor. Buraya gelen zaten tekrar gelmek istiyor. Henüz daha gelmemiş olanlara da tavsiyemiz mutlaka gelip görmenizdir. Özellikle her mevsim gelin ki doğadaki harika değişimi kendi gözlerinizle görebilin.

Belemedik her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlamayı başarıyor. Yazı ayrı baharı ayrı güzel olan Belemedik her mevsim ayrı bir güzelliğe sahne oluyor. Belemedik, sararıp dökülen yaprakların sessizliğe bürünmüş doğanın huzurunu hissetmek isteyenlerin sonbaharda en önemli adresi olmaya devam ediyor.

Belemedik, doğal güzellikleri sayesinde fotoğraf çektirmek için güzel mekan arayanların da uğrak yeri oluyor. Özellikle trenin geçtiği tünelin giriş kapısı, sonbaharın güzelliği ile en güzel fotoğraflara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu güzellikler aynı zamanda düğün fotoğrafı için farklı yerler arayanların önemli bir mekanı olmuş durumda. Evlilik fotoğrafları için en güzel pozlar da Belemedik’in harika doğasında veriliyor.

Herkes bu güzelliği görmeli

Share
893 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.