logo

İnsanlar yolda kaldı

Pozantı – Tekir otoban yolunda başlatılan yol çalışması nedeniyle çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Pozantı’dan Adana istikametine gitmekte olan sürücüler 3 şeritlik yolun tek şeride düşmesi nedeniyle uzun kuyruklar oluştururken, bu duruma hazırlıksız yakalanan çok sayıda araç sürücüsü yakıtı kalmayınca yol kenarında beklemek zorunda kaldı.

 

ADANA (GÜNEY HABER)- Pozantı – Tekir otoban yolunda başlatılan yol çalışması nedeniyle çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Pozantı’dan Adana istikametine gitmekte olan sürücüler 3 şeritlik yolun tek şeride düşmesi nedeniyle uzun kuyruklar oluştururken, bu duruma hazırlıksız yakalanan çok sayıda araç sürücüsü yakıtı kalmayınca yol kenarında beklemek zorunda kaldı.

Adana’nın Pozantı ilçesi ile Tekir yaylası arasında kalan otoban yolunda başlatılan yol çalışması sürücülerin tepkisine neden oldu. Çok sayıda sürücü, yapılan yol çalışmasından haberleri olmadıkları belirterek, yapılacak çalışma öncesinde insanların bilgilendirilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Pozantı’dan Adana istikametine doğru ilerleyen sürücüler, Tekir Yaylası’na gelmeden otoban yolunda kilometrelerce uzayan araç kuyruğu oluştuğunu belirterek, “Yol çalışmasının yapılacağı yerin gerisinde kalan yer dik bir rampa… Acemi sürücüler olabilir. Bu kişilerin en fazla korktuğu şey, durdurdukları araçlarını rampada yeniden kaldırmak. O yüzden acemi sürücülerin böyle bir yere girmesi çok tehlikeli, uygun olmayan bir yer. Ayrıca kilometrelerce böyle rampada araç kullanmak, dur-kalk yapmak yakıt tüketimini doğrudan etkiliyor. Yeteri kadar yakıtı olmayan sürücüler yol kenarında beklemek zorunda kalırken, yakıtı az olmasına rağmen ‘Belki petrol istasyonuna ulaşırım’ diye düşünen pek çok sürücüde yakıtı bittiği için yolda kaldı” dedi.

YAPILACAK ÇALIŞMADAN KİMSENİN HABERİ YOK

Başlatılan çalışmalara hazırlıksız yakalandıklarının altını çizen sürücüler, “Bu çalışma önceden herkesin öğrenebileceği şekilde ilan edilseydi pek çok insan bu saatte trafikte olmazdı. Bazıları yola hiç çıkmazdı, bazıları da eski yolu kullanırdı. Fakat hiç kimse böyle bir çalışmadan haberdar değil. Bu yüzden herkes bu yola akın ediyor. Maalesef 3 şeritli otoban yolu birden bire tek şeride düşünce manzara böyle oluyor. İnsanları önceden bilgilendirmek, insanları yapılacak çalışmalardan dolayı haber vermek bu kadar zor mu?” diye tepki gösterdiler.

 

Share
160 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.