Adana Güney Haber

“İnsanlık İçin İyilik Hareketi”

“İnsanlık İçin İyilik Hareketi”
259 views
20 Temmuz 2020 - 1:54

Kızılay Seyhan Şube Başkanlığı, örnek bir çalışmaya daha imza atarak engelli sivil toplum bileşenlerini biraraya getirdi.

(HABER MERKEZİ)– Kızılay Seyhan Şube Başkanlığı, örnek bir çalışmaya daha imza atarak engelli sivil toplum bileşenlerini biraraya getirdi. “Türk Kızılay STK Kardeşliği” sloganıyla Türk Kızılay Genel Merkezi  öncülüğünde Türkiye genelinde uygulanan şenlendirme projeleri kapsamında yeni bir proje başlatan Kızılay Seyhan Şube Başkanlığı sivil toplum kuruluşlarını dayanışma yemeğinde buluşturdu.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, Çukurova Kızılay Şube Başkanı Yıldıray Özbek, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül, Sarıçam Belediyesi Engelliler Müdürü Özlem            Uludağ, Adana Ayyıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Savaş Aygün, Adana Altınkoza Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Taş, Son Nokta Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Filiz Balcı, Deniz Kızı Özel Eğitim Kurumu yöneticileri ve çok sayıda engelli bireyin ve ailelerinin katıldığı organizasyona Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Recep Çalışkan’ın yanı sıra Sultan Ahmetoğulları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sıddık Sözügeçer, İş insanı Orhan Arıcı, Sarıçam Belediye Başkanı Dr. Bilal Uludağ ve Deniz Kızı Özel Eğitim Kurumları da anasponsor olarak destek sundular. Bu buluşmaya ev sahipliği yapan Seyhan Kızılay Şube Başkanı Reşat Karaca yemekte söz alarak, başlattıkları proje ile ilgili    bilgi verdi. Sivil toplum kuruluşlarının toplumun mihenk taşı olduğunu ve ülkedeki milli birlik ve beraberliğe, dayanışmaya büyük katkı sağladığını vurgulayan Karaca, “Bu millet taş üstüne bir taş koyan insanları baş tacı eder ve asla unutmaz. Sizler yaptığınız çalışmalarla ve ortaya koyduğunuz projelerle ülkemizin kalkınmasına çok önemli katkılar sağlıyorsunuz, üstelik tüm bunları hiçbir karşılık beklemeden,    kişisel menfaat gözetmeden gönüllü olarak yapıyorsunuz. Bu anlamda hepinizi can-ı gönülden kutluyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum”.

Karaca’nın ardından söz alan Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı da herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak ve farkındalık yaratmak adına yaptığınız çalışmaları ilgiyle takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Sivil toplum kuruluşları olarak sizlerin yaptığı çalışmalar, Kızılay olarak bizlerin ortaya koyduğu çabayla birleşince eminim ki, daha çok insanımıza ulaşmaya vesile olacaktır. Bu yemek dayanışmamızın ne ilk, ne de son adımıdır. Bu birliktelik her daim devam edecektir”.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -