hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 İŞKAD ve Büyükşehir, Dezavantajlı Kadınlar İçin Çalışacak 

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2014 - 0:36

/ 461 views kez okundu.
 İŞKAD ve Büyükşehir, Dezavantajlı Kadınlar İçin Çalışacak 


İŞKAD (2)

Adana İşkadınları Derneği Başkanı Elif Doğan Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana İşkadınları Derneği Başkanı Elif Doğan Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Başkan Hüseyin Sözlü’ye yeni görevinde başarı dileyen Elif Doğan Türkmen ve İŞKAD yöneticileri, önümüzdeki dönemde yeni projelerde işbirliği yapmayı umduklarını ifade etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamının, Hüseyin Sözlü’ye anasının ak sütü gibi helal olduğunu söyleyen Türkmen, “Çok çalıştınız ve kazandınız. Şimdi Adana için birlikte çalışmamız gerek. Bugün size Avrupa Birliği ve Çukurova Kalkınma Ajansı destekli projelerimizi getirdik. Projelerimizin temelinde dezavantajlı kadınlarımız var. Kadınlarımızın yaşadığı sorunların, onların girişimci bireyler olmasıyla azalacağını düşünüyoruz. Ülkemizde kadın girişimci sayısı çok düşük. Bu sayıyı artırmak istiyoruz. Bu konuda da sizden destek bekliyoruz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmak ve onlarla birlikte çalışmanın oluşturacağı sinerjiyi Adana’ya yansıtmak için kolektif faaliyetlere hazır olduklarını açıkladı. İŞKAD’ın faaliyetlerini de ilgi ve beğeniyle takip ettiğini kaydeden Hüseyin Sözlü, kadınların hayatın her alanında yer almasının Adana’nın ve Türkiye’nin gücünü artıracağını belirtti.
Başkan Hüseyin Sözlü ve İŞKAD yöneticileri, kent gündemine ilişkin çok sayıda konuda görüş alışverişinde bulundu.