Adana Güney Haber

İYİ Parti Adana İl Teşkilatı Ankara’da…

İYİ Parti Adana İl Teşkilatı Ankara’da…
34 views
22 Temmuz 2019 - 2:04

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, beraberindeki heyetle birlikte TBMM’inde yapılan grup toplantısına katıldı. İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ve birçok vatandaşın da katıldığı Ankara seyahatine, TBMM VE İYİ Parti Genel Merkezi’nde bilgi alışverişinde bulundular.

(HABER MERKEZİ)- İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, beraberindeki heyetle birlikte TBMM’inde yapılan grup toplantısına katıldı. İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ve birçok vatandaşın da katıldığı Ankara seyahatine, 3 dolu otobüs ve özel araçlarla gidildi. İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada tüm davetlilere teşekkür ederken, milletvekillerimiz M. Metanet Çulhaoğlu ve İsmail Koncuk’un özel ilgilerinden duyduğu memnuniyeti belirterek şöyle konuştu:

“İki gün çok yoğun yorucu günler geçirmemize rağmen mutluyuz. Genel Başkanımızı yakından görmek, kendileri ile sohbet etmek, anlatılmaz güzel bir duyguydu. Yetkililer hala ‘Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracağız’ diyor. Bu nasıl bir duygu? Nasıl bir irade? Anlaşılan Ülke genelindeki ekonomik kriz, bunlara ulaşmamış, bunları etkilememiş. Kalıcı çözüm mutlaka üretilmeli. Esnaf’ı, işçisi, işvereni kısacası toplumun her kesiminin, iktidarın ‘ yok dediği’ krizi derin bir şekilde hissetmekte. Ülkede yaşanan ekonomik kriz hat safhaya ulaştı. İktidar hala, ‘Ülke güllük gülistanlık, sıkıntı yok’ diyor. Vatandaşın refahı için, bu sorunlar mutlaka giderilmeli. Genel Başkanımız sayın Meral Akşener önemli konulara değindi. Yaptığı konuşmada; Ekonomi ve dış politika üzerinden iktidarı eleştirdi. Türkiye’nin diplomatik sorunlarla karşı karşıya olduğunu, Doğu Akdeniz’deki faaliyetler için yaptırım kararı alan AB’ye sert tepki gösterdi.

“İYİ Parti olarak bugüne kadar yaptığı yanlışları not ettiğimiz iktidarın, bugünkü tavrının arkasında olduğumuzu buradan ilan ediyoruz. Ege bir Yunan denizi değildir. Akdeniz’in her metrekaresi Rum’ların kıta sahanlığında hiç değildir. Avrupa ve Yunanistan’ın bu cüreti karşısında, iktidarın geç kaldığı adımı bir an önce ve tereddütsüz atmasını bekliyoruz. İş’e işgal altındaki Adalarımızı geri almakla başlanılmalı. Yunan askerlerinin mangal partilerine bir an önce son verilmelidir” dedi.

YALANLA DOLANLA DEVLET YÖNETİLMEZ

Akşener konuşmasında; “ Devlet’in ayakta kalması için, millet’in her türlü fedakârlığı gösterdiğini, ancak iktidarın geçim derdine düşmüş vatandaşa hala hikayeler anlatmakta olduğunu görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta ekonomide yaşanan gelişmeler ‘Erdoğan Tip’i Başkanlık Sisteminin’ neden işlemediğini bir kez daha ortaya koydu. Biz “Hazine ve Maliye’nin başından Damat’ı al. Yerine iş bilen, güven veren birisini getir” dedik. “Sayın Erdoğan gitti, Damat’ın etrafında güven veren kim kaldıysa onları temizledi. Enflasyonu istediği gibi göstermiyor diye TUİK’in kadrosunu değiştirdi. Milletimiz zor durumda, aç. Har vurup harman savurmayı bırakın. Devletin acil olmayan projelerini erteleyin. Lüks harcamaları kısın. Birkaç uçak satın, Bakanlarınızı tarifeli uçakla uçurun. Ballı ihalelere son verin. Geçen yıl 300 bin liralık arabalara binmeyin diyorduk, bugün o arabaların yerine 1 milyon liralık arabalar alınıyor. Biraz tasarruf etseniz ölür müsünüz? Sadece kendileri değil, eşleri, dostları hepsi lükse, şatafata alıştılar. Benim vatandaşım marketten et alamıyor, Bebeğine mama alamıyor ama onların umurunda değil. Sorunların çözümü için tek vücut olmalıyız. İYİ Parti iktidar, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’de cumhurbaşkanı olacaktır. Milletimiz refah içinde özlem duyduğu mutluluğa ulaşacaktır.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -