hava 31° Orta
DOLAR 32,9286 % % 0.32
EURO 35,3765 % % 0.63
GRAM ALTIN 2.465,47 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.031,05 % % 0,60
BITCOIN 60.950,01 % -4.924
SON DAKİKA

İzinsiz afişe 3 bin lira para cezası 

Son Güncelleme :

23 Ocak 2017 - 23:34

/ 372 views kez okundu.
İzinsiz afişe 3 bin lira para cezası 

Adana Valiliği, kentte yapılabilecek toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları ile pankart ve afiş asılabilecek yerleri açıkladı

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Valiliği, kentte yapılabilecek toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları ile pankart ve afiş asılabilecek yerleri açıkladı. Meydanlara, parklara, cadde ve sokak kenarındaki kamuya ait duvarlar ile rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara bez, kağıt ve benzeri afiş ve ilan asan kişilere üç bin liraya varan idari para cezası verileceği bildirildi.
Kent merkezinde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde ilk toplanma yerleri, yürüyüş güzergahları, toplantı alanları, dağılma yerleri ile pankart ve afiş asılabilecek izinli yerler Adana Valiliği tarafından açıklandı.
Seyhan ilçesinde yürüyüş yol güzergahı, toplantı alanı tanımı ve dağılma yol güzergahları şöyle:
“Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ASKİ Şantiyesi önü olan ilk toplanma yerinden başlamak üzere, Şehir Merkezi istikametinde Mustafa Kemal Paşa Bulvarını takiben Zilli Dede Kavşağı’ndan sola dönüş (Groseri önündeki kavşak) Kasım Gülek Köprüsü üst geçidinden sağa dönüş, Cevat Yurdakul Caddesini takiben, İstasyon Meydanı önüne kadar uzanan 1700 metrelik güzergah. Toplantı alanı ise Devlet Demir Yolları 6. Bölge Müdürlüğü binası ile Cemalpaşa Telekom Müdürlüğü binasının çevirdiği 12 bin 750 metrekarelik alandır. Toplantıya katılım yoğunluğuna göre gerek duyulduğunda toplantı alanı kademeli olarak genişletilecektir. Dağılma yolu güzergahı ise Ziyapaşa Bulvarı, Cevat Yurdakul Caddesi ve Atatürk Caddesi (Valilik İstikameti- Sular Mevkii İstikameti), Kasım Gülek Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Cevat Yurdakul Caddesi şeklinde belirlendi.”
Seyhan ilçesinde pankart ve afiş asılabilecek yerlere ilişkin ise şu bilgiler aktarıldı:
“Toplantı ve gösteri yürüyüşünün yapılmasına izin veren Valilik Makamı’nın onay tarihinden itibaren toplantı ve gösteri yürüyüşünün bitiş saatine kadar meydanlara ve/veya parklara, cadde ve sokak kenarlarındaki kamuya ait duvar veya alanlara, rızası olmadan özel kişilere ait alanlara asılmaksızın, yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan, 100.Yıl Kavşağı ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarının kesiştiği ASKİ Kavşağında bulunan şantiyenin bulunduğu uygun yerlere, ASKİ şantiyesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarından Groseri istikametine doğru, Groseri Kavşağından Kasım Gülek Kavşağı istikametine doğru uygun yerlere, Sular Mevkiinden Uğur Mumcu Meydanı istikametine doğru yol üzerinde bulunan uygun yerlere, Uğur Mumcu Meydanının tamamı ile Ahmet Remzi Yüreğir Caddesi, Adalet Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bahçelievler Caddesi, Borsa Caddesi, Bahar Caddesi, Çakmak Caddesi, Debboy Caddesi, Defne Caddesi, Erdal Acet Caddesi, Emin Ağa Caddesi, Emekçiler Caddesi, İbo Osman Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Karafatma Caddesi, Karaafat Caddesi, Manisalı Alibey Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, 27 Mayıs Caddesi, Ordu Caddesi, 5 Ocak Caddesi, Pazarlar Caddesi, Postane Caddesi, Obalar Caddesi, Saydam Caddesi, Şinasi Efendi Caddesi, Şehit Mehmet Özel Caddesi, Türk Kuşu Caddesi, Barbaros Caddesi, Onur Caddesi, Uçak Caddesi, Şakirpaşa Caddesi, Vefa Caddesi, Özgür Caddesi, Aydınlar Caddesi, Şehit Jandarma Onbaşı Fahri Özsen Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, İstiklal Caddesi, Meydan Caddesi, Emniyet Caddesi, Şehit Duran Caddesi, Yeni Bey Caddesi, Barış Caddesi, Nesrin Olgun Caddesi, Kurttepe Caddesi, Yeşilevler Caddesi, Abdi Yolaçan Caddesi üzerinde bulunan uygun yerlere trafik ve şahıs güvenliği açısından tehlike oluşturmayacak şekilde Kabahatler Kanununda yer alan hükümler çerçevesinde pankart ve afişler asılabilecektir.”
Yüreğir ilçesinde yürüyüş yol güzergahı, toplantı alanı tanımı ve dağılma yol güzergahları ise şöyle:
“Yürüyüş güzergahı; Dadaloğlu Bulvarı başlangıcında bulunan A market önünde toplanıp, aynı bulvar üzerinden Sarıçam deresi istikametine doğru 650 metrelik güzergahı takiben asfalt zeminli semt pazar yerine kadar. Toplantı alanı ise yürüyüş istikametine göre Sarıçam deresini geçince sol tarafta kalan Semt Pazar Yeri. Dağılımlar ise Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve tren yolu hattı istikametinde ve Afet Evleri semtinde yer alan tali yollardır.”
Yüreğir ilçesinde pankart ve afiş asılabilecek yerlere ilişkin de şu bilgilere yer verildi:
“Yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan, Kozan Yolu Dadaloğlu kavşağı yaya üst geçidi, A Market önünden Sarıçam Deresi’ni takiben toplantı alanına kadar olan 650 metrelik Dadaloğlu Bulvarı üzerinde uygun yerler ile Kışla Mahallesi 125 ve 1. Sokak, Kazım Başer Mahallesi 1 ve 2. Sokak, Yavuzlar Mahallesi 1111. Sokak, Akıncılar Mahallesi 80 Sokak, Serinevler Mahallesi Jandarma Er Mustafa Göksel Caddesi ve 4. Sokak, Karacaoğlan Mahallesi 200. Sokak, PTT Evleri Mahallesi 203- 202-74 ve 65. Sokak, Kiremithane Mahallesi Haşim Dalgıç Caddesi, Levent Mahallesi 1. Sokak, Şehit Erkut Akbay Mahallesi 1. Sokak, Ulubatlı Hasan Mahallesi 3115. Sokak üzerinde bulunan uygun yerlere pankart ve afişler asılabilecektir.”
Adana Valiliği’nin açıklamasına göre Çukurova ilçesinde yürüyüş yol güzergahı, toplantı alanı tanımı ve pankart ile afiş asılabilecek yerler ise şöyle:
“Yürüyüş yol güzergahı da Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’nın Çoban Yurtçu Bulvarı ile kesiştiği yerde bulunan ilk toplanma yerinden başlamak üzere, Çoban Yurtçu Bulvarı’ndan (500 metre) ilerledikten sonra, Ramazan Atıl Lisesi’nin ön tarafında bulunan Adana Kooperatifi Semt Pazarı. Toplantıya katılımın yoğunluğuna göre gerek duyulduğunda toplantı alanı kademeli olarak genişletilecektir. İlçenin çeşitli yerlerinde bulunan billboardlara afiş ve pankartlar asılabilecektir.”
Öte yandan, meydanlara veya parklara, cadde veya sokak kenarlarındaki kamuya ait duvar veya alanlara, rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara bez, kağıt ve benzeri afiş ve ilan asan kişiye, 100 Türk Lirasından 3 bin Türk Lirasına kadar idari para cezası verileceği bildirildi.