hava 38° Orta
DOLAR 32,6709 % % 1.22
EURO 34,9441 % % 0.1
GRAM ALTIN 2.446,56 % % 2,32
ÇEYREK A. 4.000,13 % % 2,32
BITCOIN 66.851,99 % -1.355
SON DAKİKA

Kanallarda sezon açıldı

Son Güncelleme :

03 Haziran 2019 - 1:44

/ 758 views kez okundu.
Kanallarda sezon açıldı

Adana’da sıcak havanın etkisini göstermeye başlaması ile bazı çocuk ve gençler birlikte DSİ’ye ait sulama kanallarında yüzerek serinleme sezonu başlattı. Her yıl yüzlerce insanın hayatını kaybettiği sulama kanalları için alınan önlem ve tedbirlere rağmen çocuklar ve gençler sulama kanallarında yüzerek hayatlarını hiçe sayıyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana’da sıcak havanın etkisini göstermeye başlaması ile bazı çocuk ve gençler birlikte DSİ’ye ait sulama kanallarında yüzerek serinleme sezonu başlattı. Her yıl yüzlerce insanın hayatını kaybettiği sulama kanalları için alınan önlem ve tedbirlere rağmen çocuklar ve gençler sulama kanallarında yüzerek hayatlarını hiçe sayıyor.

Yaz mevsiminin etkisini göstermeye başlaması ile birlikte DSİ’ye ait sulama kanalları ve Seyhan Baraj Gölü serinlik arayan çocukların ve gençlerin meskeni haline geldi. Adana şehir merkezinin pek çok noktasından geçen sulama kanallarında yüzmenin tehlikeli ve yasak olmasına rağmen, sıcak havalarda çocuklar ve gençler sulama kanallarına yüzerek serinlemeye çalışıyor.

Kanalda yüzmenin tehlikeli ve yasak olmasına rağmen sulama kanallarında yüzerek serinlemeye çalıştıklarını söyleyen çocuklar, “Havuzlara verecek paramız yok. O yüzden kanallarda yüzerek serinlemeye çalışıyoruz. Belediyelerin açmış olduğu havuzlar belirli süreleri kapsıyor. Zaten şuanda onlarda açık değil. O yüzden kanallarda yüzüyoruz. Şuanda Adana’da hava çok sıcak, kanaldan akan su ise buz gibi, o yüzden burada yüzerek serinlemeye çalışıyoruz. Adana’da havuzların ücretsiz olmasını ve havuz sayısının artmasını istiyoruz.” dedi.

YÜZMEYİ SULAMA KANALLARINDA ÖĞRENDİM

Kanallarda yüzen çocukların büyük bir bölümü yüzmeyi sulama kanallarında öğrendiklerini ifade ederek, “Kanallarda yüzmenin tehlikeli olduğunu biliyoruz. Fakat bizler yüzmeyi buralarda öğrendik. O yüzden kendimize güveniyoruz. Her zaman yüzdüğümüz yerlerde yüzmeye dikkat ediyoruz. Zaten para vermeden yüzebileceğimiz bir yer yok. Belediyeler sadece yüzme bilmeyenlere kurs veriyor. Kurs bittikten sonra havuzlara ücretsiz giremiyoruz. O yüzden sıcak havalarda kanallarda yüzüyor ve serinlemeye çalışıyoruz. Evet kanalda yüzmek çok tehlikeli, o yüzden akıntının olduğu yerlere dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca kanallardaki akıntıya tam olarak kapılmamak lazım, çünkü akıntıdan kurtulmak çok zor oluyor.” diye konuştular.