hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.250,00 % 0.482
SON DAKİKA

Karalar: “Amatör Spora Önem Vereceğiz”

Son Güncelleme :

02 Haziran 2014 - 18:24

/ 569 views kez okundu.
Karalar: “Amatör Spora Önem Vereceğiz”

KARALAR (1)

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ilçede bulunan amatör spor kulüpleri temsilcileri ile biraraya gelerek sorunlarını dinledi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ilçede bulunan amatör spor kulüpleri temsilcileri ile biraraya gelerek sorunlarını dinledi.
Daha önceki yıllarda amatör spor kulübü başkanlığı yaptığını belirten Karalar bu anlamda amatör spor yapmanın, yaptırmanın zorluklarını bildiğini söyledi. Karalar, “Bende geçmiş yıllarda amatör spor kulübü başkanlığı yaptım. Sizlerin nasıl zorluklar çektiğini iyi biliyorum. Sporu iyi bilirim ve önemsiyorum. Zaten Mustafa Kemal Atatürk ‘Sağlam kafa sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ ve ‘Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ diyerek spora ve sporcuya verdiği önemi göstermiştir. Gençlerimiz sokaklarda kahve köşelerinde geziyor. İşsizlikten dolayı, bazı sorunlarından dolayı madde bağımlısı olmuş gençlerimiz var. Bizlerin bu gençlere sahip çıkmamız, bu illetten kurtarmamız gerekiyor. Bu anlamada sizin bir görevinizde bu gençleri spora yönlendirerek bu illetten kurtarmak. Bizlerde imkanlarımız çerçevesinde elimizden gelen desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

“LİSANSLI SPORCU SAYISINI ARTIRMAMIZ GEREKLİ”
Başkan Karalar’ın ardından söz alan Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Özdemir, kendisinin de sporun içerisinden gelen bir insan olduğunu ve sorunları bildiğini söyledi. Özdemir, “Bizler Seyhan Belediyesi olarak ilçede gençlerin spor yapmasını gerektiğini düşünüyoruz. Bende sporun içerisinden gelmiş bir kardeşinizim. Yasal olan her şeyde belediyemiz amatör spor kulüplerinin yanında olacaktır. Gerekli yardımı imkanları çerçevesinde yapacaktır. Öncelikle yapacağımız gereken iş; mahalle takımlarımızı daha üst seviyeye çıkartmak olacak. Seyhan’da 2 bin olan lisanslı sporcu sayısını arttırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Toplantıya davet edilmelerinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden amatör spor kulübü temsilcileri 10 yıldır ilk kez böyle bir fırsat bulduklarını ifade ederek Başkan Karalar’a ve ekibine teşekkür etti.