hava 38° Orta
DOLAR 32,6709 % % 1.22
EURO 34,9441 % % 0.1
GRAM ALTIN 2.446,56 % % 2,32
ÇEYREK A. 4.000,13 % % 2,32
BITCOIN 66.851,99 % -1.355
SON DAKİKA

Karalar: Nice bayramları birlikte ve mutlu kutlayalım

Son Güncelleme :

04 Haziran 2019 - 14:39

/ 313 views kez okundu.
Karalar: Nice bayramları birlikte ve mutlu kutlayalım

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Zeydan Karalar, mesajında, “Milli bayramlarımızda olduğu kadar, dini bayramlarımızda yaşadığımız ulvi duyguları ve barış, kardeşlik ortamını, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.” Dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Zeydan Karalar, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“12 ayın sultanı mübarek Ramazan’ın ardından kavuştuğumuz Ramazan Bayramı, kardeşliğin, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin pekiştiği, manevi duygularımızın üst seviyeye çıktığı, güzelliklerin taçlandığı günler olarak bizlere armağandır.

Ramazan Bayramı; küskünlüklerin sona erdirilmesi, sevginin egemen kılınması, nefret ve kavga yerine, kardeşlik ve barış söylemlerinin değer kazanması adına insanlığa önemli fırsat sunmaktadır.

Kimsenin siyasi görüşü, etnik kökeni, inancı, hayata bakış felfefesi ve düşünceleri nedeniyle ötekileştirilmediği, toplumsal barışın hakim olduğu, demokrasinin köklerini sağlamlaştırdığı bir Türkiye ve dünya özlüyoruz. Dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramı’nın, tüm bu özlemlerimize ulaşma, düşüncelerimizi güzelliklere yoğunlaştırma, ulvi duyguların diğer bütün olumsuz düşüncelerin önüne geçirilmesi adına, her birimize olanak sağladığını bilmeliyiz.

Türkiye Cumhuriyetini kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığımızı kazanarak, Türk Ulusuna, milli ve dini bayramları özgürce, barış içinde kutlama imkanı vermiş, çağdaş, müreffeh bir ülkede yaşayabilmemiz için, silah arkadaşları ve Türk milletiyle birlikte büyük zorluklara göğüs germiş, inanılmaz fedakarlıklar yapmıştır.

Milli bayramlarımızda olduğu kadar, dini bayramlarımızda yaşadığımız ulvi duyguları ve barış, kardeşlik ortamını, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere, ulusumuzun ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyor, insanlığa barış getirmesini diliyorum. Nice bayramları birlikte ve mutlu kutlayalım.”