logo

03 Kasım 2018

Kastamonu Entegre’den Ekonomiye destek

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti heyeti ile görüşen Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş. Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan, Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında yüzde 15 indirim yaptıklarını açıkladı

ADANA (GÜNEY HABER)- Çukurova Gazeteciler Cemiyeti heyeti ile görüşen Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş. Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan, Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında yüzde 15 indirim yaptıklarını açıkladı

Hayat Holding’e bağlı Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş. Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan, Türkiye’nin her yönden gelişip kalkınması ve şanının dünyaya duyurulması adına önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında yüzde 15 indirim uyguladıklarını açıkladı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti heyeti ile görüşen Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş. Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan, Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir’e önemli açıklamalarda bulundu.

Fabrika Direktörü Ergin Turan, 8 ülkede, 41 şirketi, 32 markası, 29 üretim tesisi ve 14 bini aşkın çalışanıyla; ağaç bazlı panel endüstrisi, hızlı tüketim, enerji, liman işletmeciliği, perakende ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Hayat Holding’in Türkiye’nin adını dünyanın dört bir yanına gururla duyurduğunu anlattı.

Gelişmeye ve yeniliğe önem veren, çevre ve tüketici haklarına saygılı, pazarlama, satış ve hizmet süreçlerini müşteri odaklı bir felsefe etrafında tanımlayan, sosyal sorumluluklarının bilincinde bir kurum olan Hayat Holding’in temellerinin 1937’de atıldığını dile getiren Turan, 101 ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olduğunu vurguladı.

Turan, “Hayat Holding’in iki lokomotif şirketinden biri olan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, ağaç bazlı panel endüstrisinde üretim yapmak üzere 1969 yılında kurulmuş olup şu an sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 7’inci sırada yer alan global bir güç haline gelmiştir.” şeklinde konuştu

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş. Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan, Hayat Holding’in Adana fabrikasında insana saygının her hizmetin üzerinde tutulduğunu belirterek, fabrikada basketbol sahasından boks torbasına kadar bütün ince ayrıntıların ele alındığına dikkat çekti.

Fabrikada 450’e yakın personel istihdam edildiğini söyleyen Ergin Turan, Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde yeşil alanı en çok fabrika olma unvanını ellerinde bulundurduklarını ifade etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de fabrikanın Türk ekonomisine kazandırdığı değerlerle gurur duyduklarını belirterek, Fabrika Direktörü Ergin Turan’a çalışmalarında başarılar diledi.

Share
255 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.