Adana Güney Haber

Katlav, BPW’da Güven Tazeledi 

Katlav, BPW’da Güven Tazeledi 
62 views
02 Haziran 2014 - 22:33


BPW-KATLAV (3)

Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) Adana Kulübü Olağanüstü Genel Kurul’unda güven tazeleyerek başkanlık sürecini devam ettiren Mimar Ayça Katlav, “İş hayatında, kadınlar erkeklerden daha hızlı yol alır” dedi. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) Adana Kulübü Olağanüstü Genel Kurul’unda güven tazeleyerek başkanlık sürecini devam ettiren Mimar Ayça Katlav, “İş hayatında, kadınlar erkeklerden daha hızlı yol alır” dedi.
Adana Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurula tek liste ile giren Mimar Ayça Katlav, BPW Adana Kulübü Başkanlığı görevi için kendisine destek veren üyelerini teşekkür ederek, “Kadın olma özelliğinin en büyük şansı kadının erkekten daha farklı bir bakış açısı ve özverili yapısı olduğundan bir kadın isterse hem yönetici hem de lider olur” diye konuştu.

“AZMETMİŞ BİR KADIN MUTLAKA BAŞARILI OLUR”
Kadının yaradılış özelliğinde bulunan anaçlık, sabır ve fedakarlık gibi vasıfları aynı anda liderlik ve yönetme yeteneklerini, kişiliğinde barındırdığını da ifade eden Katlav, “Kadın liderler, iş hayatlarında erkeklerden daha çabuk yol alırlar. Tabi ki bir kadın olarak bu üstün özelliklere sahip olmanın çok ağır bedelleri de yok değil. Kadınların henüz yeni kabullenildiği iş dünyasında, erkeklerin önünde bir yerlerde söz sahibi olmaları kolay hazmedilmemektedir. Ama azmetmiş bir kadın mutlaka başarılı olur. Kadın olduğundan dolayı prensiplerini uygulamakta daha başarılı olurlar” dedi.

“KADINLAR ÖZVERİLİDİRLER”
Kadının koruması gerekenin sadece mevkii olmadığını söyleyen Başkan Katlav, şunları kaydetti:
“Kadın, liderlik vasıflarıyla birlikte kadınlık, annelik vasıflarını da taşıdığı için hep ağır başlı ve mağrur olmalıdır. Kadın iyi bir lider olmak istiyorsa, mutlaka ve mutlaka her zaman gözünü dört açmalıdır. ‘Lider doğulur’ ilkesiyle, doğduktan sonra kişi kendini yetiştirmesiyle bu vasfı alır. Lider hep ileriyi görebilen, öngörüsü kuvvetli olabilendir. Riskleri göze alırken, kadrosunu iyi seçebilendir. Genellikle kadın liderlerin kadroları daha uzun vadeli olur. Çünkü kadın liderler kadroları arasındaki mesafeyi iyi korur ve özverili olurlar.”
BPW Adana Kulübü yeni yönetim kurulu, Başkan Mimar Ayça Katlav, Başkan yardımcısı Sezi Dağdemir (işletmeci, tarım), Zeynep Kırılmış (danışmanlık), Gönül Koca (eczacı), Neşe Televi (işletmeci, turizm), Banu Hallıoğlu (Çevre Mühendisi), Hafize Kargı’dan (eğitimci ve danışmanlık) oluştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin