logo

05 Aralık 2017

Kent Meydanı Ücretsiz otopark oldu

Seyhan Belediyesi tarafından kent merkezi yapımı için kamulaştırılan ve yıkılan alan araç sürücüleri için ücretsiz otopark oldu. Moloz yığınları arasında araç park edecek yer kalmazken, bölge esnafı Kocavezir İş Merkezi’ndeki otoparkın aktif hale getirilmesini istiyor.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Seyhan Belediyesi tarafından kent merkezi yapımı için kamulaştırılan ve yıkılan alan araç sürücüleri için ücretsiz otopark oldu. Moloz yığınları arasında araç park edecek yer kalmazken, bölge esnafı Kocavezir İş Merkezi’ndeki otoparkın aktif hale getirilmesini istiyor.

Adana kent merkezinde hem hafta sonunda, hem de hafta içinde araç park edecek yer bulmak giderek imkansız hale geliyor. Araç sürücüleri araçları için otopark ücreti vermek istemezken, otopark parası ödemeyi kabul eden pek çok kişi de otoparklarda zaman zaman boş yer bulamıyor. Şehir merkezinde araç sürücülerinin yeni adresi ise Seyhan Belediyesi’nin kent meydanı yapmak için yıkımını gerçekleştirdiği alan oldu.

Balıkçılar Pazarı’nın hemen arkasına yapılacak olan kent meydanı için, onlarca evin yıkımı gerçekleştirilirken açılan alan araç sürücülerinin yeni park alanı oldu. Sürücüler araçlarını moloz yığınları arasına park ederken, açılanda alanda da yer bulmak giderek zorlaşıyor. Adeta araba pazarı haline dönüşen kent meydanı inşaat alanı, sabahtan akşama kadar binlerce araca ücretsiz otopark hizmeti veriyor.

TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Bölgede insandan çok araç olduğunu ve çoğu zaman araç trafiğinden dolayı insanların hareket edemediğini belirten bölge esnafı, “Sabahtan akşama kadar araç gürültüsünden kafamız şişiyor. Ayrıca sürekli kaza oluyor ve insanlar arasında kavga çıkıyor. Bunu bilmeyen yok. Burası Adana’nın en eski yerlerinden bir tanesi ve bu bölge araç trafiğini kaldırmıyor. Saydam, Obalar Caddesi, Kocavezir İş Merkezi çevresinde araçların park etmesi kesinlikle yasak olmalı veya bu bölgelerin araç trafiğine kapatılması gerekiyor.” dedi.

KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ OTOPARK AKTİF HALE GETİRİLMELİ

Kocavezir İş Merkezi’ndeki otoparkı belediyenin kiralamasını ve burasını insanların ücretsiz kullanabileceği otopark ilan etmesi gerektiğini kaydeden esnaf, belki bu durumda bölge trafiğinin az da olsa rahatlayabileceğini kaydetti. Yol kenarına 1 dakikalığına bile bırakılan, park edilen aracın zaman zaman çok büyük trafik yoğunluğuna sebep olduğunu belirten esnaf, bu konuda yetkililerden yardım istedi.

 

Share
745 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.