hava 31° Orta
DOLAR 32,9286 % % 0.32
EURO 35,3765 % % 0.63
GRAM ALTIN 2.465,47 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.031,05 % % 0,60
BITCOIN 60.950,01 % -4.924
SON DAKİKA

Kepçe Kulaklardan lazerle kurtulun

Son Güncelleme :

22 Ağustos 2016 - 23:42

/ 569 views kez okundu.
Kepçe Kulaklardan lazerle kurtulun

Kepçe kulak sorunu gelişen teknolojiyle birlikte farklı teknikler kullanılarak tedavi edilebiliyor. Lazerle kepçe kulak estetiği ise hastaya pek çok avantaj sağlıyor.

ADANA (GÜNEY HABER)- Kepçe kulak sorunu gelişen teknolojiyle birlikte farklı teknikler kullanılarak tedavi edilebiliyor. Lazerle kepçe kulak estetiği ise hastaya pek çok avantaj sağlıyor.
“Kepçe kulak çoğunlukla genetik kökenli kulak şekil bozukluğudur” tanımlamasında bulunan Estetik Plastik ve REkonstrüktif Cerrahi Umzanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, bugünün teknolojisiyle farklı teknikler kullanılarak kepçe kulak problemlerini çözümlediklerini ifade etti ve ekledi: “Kulaklar, yüz bütününün olmazsa olmaz parçaları ve katkı sağlayan estetik öğeleridir. Kepçe kulak sorunu ise, bu tamamlayıcı unsura gölge düşürür ve çoğu insanda özgüven kaybı oluşturur. İster çocuk yaşlarda olsun, ister ilerlemiş yaşlarda olsun, kepçe kulak problemi yaşayan fakat cerrahi girişimlerden korktuğu için kepçe kulak ameliyatına sıcak bakmayan insanlar var. Lazer teknolojisi ise, büyük oranda bu korkuların önüne geçebilecek avantajlara sahip”.

KESİLER LAZERLE YAPILIYOR, ACI MİNİMAL, SARGI YOK
“Lazerle kepçe kulak ameliyatlarında en önemli avantaj kanamanın ve acının olmamasıdır. Kesi lazerle yapılır ve bu da morluk, ödem, şişme gibi durumların önüne geçmemize fayda sağlar. Lazerle yapılan kesi izi minimal olarak kulak arkasında kalır ve görülmez. Yine aynı şekilde lazerle kepçe kulak ameliyatında kulak kıkırdağına da lazerle kesi yapılır, eğer fazla gelişmiş kısımlar varsa çıkartılır. Kulak kıkırdağının içine yapılan düzeltmeler sayesinde hastamız kepçe kulak sorunundan hayat boyu kurtulur. Operasyon sonunda sargının olmaması da çok büyük bir avantaj. ” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur lazerle kepçe kulak ameliyatının ayrıntılarını verdi.

DAHA ÇABUK İYİLEŞME VE SOSYAL HAYATA DÖNÜŞ
İnsanların artık aylar süren hatta haftalar süren iyileşme süreçlerine katlanamadıklarını, hayat koşuşturmacası içinde zaten buna da vaktin olmadığını ifade eden Cihantimur ayrıca şunları söyledi: “Lazer teknolojisi hastaya iyileşme döneminde de çok büyük faydalar sağlıyor. Minimal düzeyde seyreden şişme ve morarma ve ayrıca derhal iyileşme dönemine hızlıca girebilme imkanı sağlayan lazerle kepçe kulak ameliyatı, klasik kepçe kulak ameliyatlarının çok daha sağlıklı ve risksiz yapılmasına vesile oluyor. Hastalarımız birkaç gün içinde kulaklarını dış etkenlerden koruyarak ve zaten sargısız da olduğu için sosyal hayatlarına geçiş yapabiliyorlar”.