logo

Kimsesizlerin karnını doyuruyorlar

Adana’da ‘Çorba Gönüllüleri Grubu’ haftada bir gün çorba dağıtma geleneğini sürdürüyor. Daha fazla insana yardım ulaştırmayı amaçlayan Çorba Gönüllüleri Grubu, hayırseverlerden yardım bekliyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana’da ‘Çorba Gönüllüleri Grubu’ haftada bir gün çorba dağıtma geleneğini sürdürüyor. Daha fazla insana yardım ulaştırmayı amaçlayan Çorba Gönüllüleri Grubu, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Adana’da sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşen ‘Çorba Gönüllüleri Grubu’ haftada bir gün akşam saatlerinde İsmet İnönü Park’ında bir araya gelerek, hayırseverlerin yardımıyla hazırlanan çorbayı ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Sokakta kalan kişilere çorba ikramında bulunan grup üyeleri, onların karnını doyurmaya çalışıyor.

Evsizlere çorba dağıtmak amacıyla kurulan grup üyeleri yapılan tüm faaliyetleri tamamen gönüllülük esasına göre yürütürken, sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapmış oldukları faaliyetleri duyurarak, yardım zincirini daha da büyütmek için daha fazla kişiye ulaşmak istiyor. İhtiyaç sahibi insanlara yardım ettikleri için çok mutlu olduğunu ifade eden grup üyesi Özge Akyiğit, “Gönüllü olarak imkanlarımız doğrultusunda dışarıda kalan evsizlere çorba dağıtıyoruz. Yapmış olduğumuz bu faaliyete dileyen herkes katılabilir. Çorba yada çorba yapımında kullanılacak malzemeleri grubumuza ulaştıracak kişilere de, çorba hazırlayabilecek kişilere de, yine hazırlanan çorbaları insanlara dağıtabilecek kişilere de ihtiyacımız var. Kısacası insanlar bize maddi olarak da manevi olarak da katılabilirler.” dedi.

SOKAKLARDA YAŞAYAN KİMSESİZLERİ GÖZ ARDI ETMEYELİM

Özellikle soğuk kış günlerinde insanların dışarıda kalan kimsesizlerinde olduğunu bilmesi gerektiğini söyleyen grup üyelerinden Ercan Yiğitoğlu ise, “Kurmuş olduğumuz gurup ile sadece İsmet İnönü Parkı içindeki ve çevresindeki kimsesiz insanlara ulaşabiliyoruz. İmkanımız olsa Adana genelinde her akşam kimsesiz insanlara çorba dağıtmak isterdik. Böyle bir faaliyet için hem daha büyük yardıma hem de daha çok insana ihtiyaç var. Belki de birkaç yıl sonra bu duruma gelebiliriz. Biz istiyoruz ki, insanlar sıcak yuvalarında mutlu bir şekilde yaşarken, dışarıda kimsesi olmayan bir tas çorbaya ihtiyacı olan insanların varlığından haberdar olsunlar. Yaşadıkları yerlerde bu durumda olan insanları göz ardı etmesinler. Onlara bir tas çorba vermenin mutluluğunu ve huzurunu kelimelerle tarif etmek çok zor” diye konuştu.

Share
1649 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.