Adana Güney Haber

Klima Alırken Dikkat

Klima Alırken Dikkat
159 views
20 Temmuz 2020 - 2:07

Yaz mevsiminin çok sıcak geçtiği Adana gibi şehirlerde klimalar büyük rahatlık ve konfor sağlıyor. Bunaltıcı sıcaklarda insanların rahat bir nefes almasını sağlayan klimalar birbirinden farklı özellikleri ile tüketicileri bir farklı alternatifler sunuyor. Ancak yeni klima alacak olanların bir takım genel bilgilere sahip olması ve o doğrultuda klima tercihinde bulunması gerekiyor.

(HABER MERKEZİ)-Yaz mevsiminin çok sıcak geçtiği Adana gibi şehirlerde klimalar büyük rahatlık ve konfor sağlıyor. Bunaltıcı sıcaklarda insanların rahat bir nefes almasını sağlayan klimalar birbirinden farklı özellikleri ile tüketicileri bir farklı alternatifler sunuyor. Ancak yeni klima alacak olanların bir takım genel bilgilere sahip olması ve o doğrultuda klima tercihinde bulunması gerekiyor.

Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklarında olmazsa olmaz olan klimalar, piyasada çok farklı ve fazla sayıda marka ile satışa sunuluyor. Ancak bu kadar fazla marka arasında tercih yapılırken bir takım hususların göz önünde bulundurulması ve doğru klima tercihinin yapılması büyük önem taşıyor.

Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan Makine Mühendisi Aytunç Akgün; “Klimalar, ileri teknoloji gerektiren önemli elektronik eşyalardandır. Günümüzde birçok klima markası farklı farklı modellerde klimalar üretip satıyor. Klimalar, sıcak havalarda ferahlık sağlamasının yanında yanlış klima tercihi hem faturaların kabarık gelmesine hem de hiçbir verim almamaya neden olabilir. Klima tercihinizde enerji verimliliği yüksek olan ileri teknoloji ürünleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu tarz özellik barındıran klimalar, büyük enerji tasarrufu sağlıyor.” dedi.

Klima satın alacaklara önemli bilgiler vermeye devam eden Akgün; “Satın alacağınız klimanın gelişmiş hava filtresine sahip olması çok önemlidir. Çünkü bakteri, virüs, toz ve alerjenlerden uzak bir mekan için en yeni teknolojilerle geliştirilmiş filtreler avantaj sağlıyor. Nano teknoloji kullanılarak yüzey alanı geliştirilip verimliliği arttırılan statik filtrelerin yanı sıra elektronik filtreler de artık klimaların filtreleme özelliklerini hava temizleme cihazları ile eş ve birçoğundan üstün hale getiriyor. Önemli bir diğer husus da Klimaların uzun yıllar performansını koruyarak kullanılması için periyodik olarak yılda iki kez bakım yapılması gerekiyor.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -