Adana Güney Haber

KORART’DA ULUSLARARASI KARMA SERGİ

KORART’DA ULUSLARARASI KARMA SERGİ
324 views
04 Ekim 2021 - 2:16

Adana’da, Korart Galeri ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı işbirliğiyle uluslararası karma sergi açıldı. Sergide, Türkiye, Letonya, Hindistan, Moldova, İran, ABD, Tunus ve Norveç’ten 22 sanatçıya ait 33 eser yer alıyor.

(HABER MERKEZİ)- Uzun bir pandemi sürecinden sonra Korart Galeri’de açılan sergide eserler, çok sayıda izleyiciyle buluştu.

Korart Galeri ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı işbirliğiyle 01 Ekim 2021 tarihinde saat 17.30’da açılışı yapılan uluslararası sergide Türkiye, Letonya, Hindistan, Moldova, İran, Amerika Birleşik devletleri, Tunus ve Norveç’ten 23 sanatçıya ait 33 eser yer alıyor.

Sergideki her bir eser, farklı bir kavramsal tartışma gerektiriyor. Sergide sanatçı ifadelerinin olmaması, eser açıklamalarının olmaması kendi tartışmamızı yapmamız, kendi hikâyemizi kurmamız için yapılmış bilinçli bir seçim. Sergide farklı plastik dillere, temalara, tekniklere ve yaklaşımlara sahip sanatçıların eserleri yer alıyor.

 Sergide, Māris Čačka’nın tipo baskı ve boyama tekniklerinin karıştırılmasıyla oluşturduğu tuval üzerine resmi, Wroclaw Üniversitesi   profesörlerinden Marek Kulig’in ‘Sacrophagum, Completorium’ adlı üç boyutlu eseri, Wroclaw Üniversitesi doktorantlarından Alicja Pruchniewicz’ın eseri, Amerikalı sanatçı Jo Ann Morning’in tuval üzerine akrilik tekniğindeki üç resmi, Letonyalı sanatçı Baiba Priedite’nin suluboya tekniğindeki resmi, Çukurova Üniversitesi profesörlerinden Nimet Keser’in ‘Kilikya’da Bahçeler’ adlı soyut resmi, Trakya Üniversitesi öğretim üyelerinden Mustafa Haykır’ın ‘Ama Onlar Noktürn’ adlı resmi, Norveçli seramik sanatçısı HanneHoukum’un ‘Three Blue Brothers’ adlı seramikleri, Çukurova Üniversitesi profesörlerinden Birnur Eraldemir’in alçak bir platform üzerinde sergilenen ‘Adı Yok’ adlı ahşap yontusu, Çukurova Üniversitesi profesörlerinden Suat Karaaslan’ın ‘Oturan Figür’ adlı eseri, Moldova Güzel Sanatlar ve Müzik Akademisi profesörlerinden Iarina Savitkaia-Baraghin’in ‘A Woman in the Men World’ adlı eseri, Mersin Üniversitesi profesörlerin Arzu Uysal’ın geleneksel ve çağdaş yaklaşımları birleştirdiği tuvalleri sanat severlerle buluştu.

 Ayrıca sergide Ali Doğan, Avijit Mukerjee, Cem Demir, Emrah Uysal, Filiz Yıldız, Meltem Gökmen, Mustafa Çapar, Mükremin Şahiner, Özgür Aktaş, Pary Malekzadeh ve Rebecca Mann’in eserleri de yer alıyor. 

 Sergi, 15 Ekim 2021 tarihine kadar Korart Galeri’de izlenebilecek.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu