Adana Güney Haber

Kozan’da çıkan orman yangını hızla büyüdü, köyler boşaltılıyor

Kozan’da çıkan orman yangını hızla büyüdü, köyler boşaltılıyor
69 views
25 Ağustos 2020 - 13:35

Çamlarca Mahallesi’nde 12 ev yandı, köylüler buldukları araçlarla son anda evlerini terk ederek canını kurtardı. Bir vatandaş, lastikleri yanmış aracı ile jant üzerinde köyünü terk etti

KOZAN’DA ÇIKAN ORMAN YANGINI HIZLA BÜYÜDÜ, KÖYLER BOŞALTILIYOR ÇAMLARCA MAHALLESİ’NDE 12 EV YANDI, KÖYLÜLER BULDUKLARI ARAÇLARLA SON ANDA EVLERİNİ TERK EDEREK CANINI KURTARDI BİR VATANDAŞ, LASTİKLERİ YANMIŞ ARACI İLE JANT ÜZERİNDE KÖYÜNÜ TERK ETTİ


ADANA (İHA) – Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Kuyubelli Mahallesi kırsalında öğlen saatlerinde çıkan orman yangını, kısa sürede büyüyerek yerleşim birimlerine sıçradı. Bölgede 3 yerleşim birimi boşaltılırken, Çamlarca Mahallesi’nde 12 ev yandı. Vatandaşlar bulabildikleri araçlarla son anda evlerini terk ederek, canlarını zor kurtardı.
Kuyubeli Mahallesi’nde çıkan orman yangını rüzgarın da etkisi ile hızla büyüyerek çevredeki yerleşim birimlerine sıçradı. Köylüler, yanlarına aldıkları küçük eşyalarla gözyaşları içinde evlerini terk etmeye başladı. Evinin yandığını ağlayarak anlatan bir köylü, sinir krizi geçirdi. Bir başka köylünün ise lastikleri yanmış aracı ile jant üzerinde can havliyle bölgeden uzaklaştığı görüldü.
Bölgede kızılçam ormanları kaplayan, rüzgarın da etkisiyle büyümeye devam eden yangını söndürmek için Kozan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile çevre il ve ilçelerden takviye gelen ekiplerin çalışmaları sürüyor.
Havadan ve karadan müdahale edilen yangın, yerleşim birimlerini de tehdit edince jandarma tarafından yangın bölgesinde bulunan evler boşaltılmaya başlandı.
Evlerini gözyaşları içinde terk etmek zorunda kalan köylüler, yangını çıkaranlara isyan ettiler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -