logo

10 Kasım 2018

Küçük: “Atatürk güzel ülkemizin ortak ve en büyük değeridir”

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Cumhuriyetimizin kurucusu, askeri deha ve eşsiz devlet adamı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık ve milli mücadelemizin Büyük Önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Eylem ve fikirleri ile yaşadığı çağa damgasını vuran, mazlum milletlerin bağımsızlık kılavuzu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, eşsiz dehası, azmi ve kararlılığı ile bağımsız bir ulus yaratmıştır. Eğer isteseydi sultanlığa en yakın rejim olan başkan da olabilirdi, olmadı ve olmak istemedi. O egemenliği ve Cumhurbaşkanlığını seçti. Gerçekleştirdiği devrimlerle ulusumuza demokratik bir Cumhuriyet ve aydınlık yarınlar armağan ederek, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır. O herşeyi akıl ve bilimin rehberliğinde gerçekleştirmişti. Dünyanın gıpta ile baktığı Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, güzel ülkemizin ortak ve en büyük değeridir. Bugün onu sevmeye ve anlamaya, düşüncelerini kavramaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Bu duygu ve düşüncelerle; ulusumuzun var oluş mücadelesinin timsali,  çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, aydınlanmanın öncüsü, ebedi ve dünya liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. Yılında saygıyla ve özlemle anıyoruz. O sonsuza dek yolumuzu ve yarınlarımızı aydınlatmaya devam edecektir.”

 

Share
131 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.