Adana Güney Haber

KÜÇÜK BEDENLER BÜYÜK BEYİNLER

KÜÇÜK BEDENLER BÜYÜK BEYİNLER
295 views
08 Mayıs 2021 - 0:35

Adana’nın Seyhan İlçesinde bulunan Petrol Ofisi Anasınıfı Öğrencileri, başarılı bir projeye daha imza attı. Birden fazla disiplinin bir arada kullanılarak uygulandığı etkinlikleri içeren STEM etkinlikleri kapsamında proje ortaklarının hazırladığı çalışmada öğrenciler, orman yangınları konusuna çözüm amaçlı bir su deposu tasarımı gerçekleştirdiler.

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın Seyhan İlçesinde bulunan Petrol Ofisi Anasınıfı Öğrencileri, başarılı bir projeye daha imza attı. Birden fazla disiplinin bir arada kullanılarak uygulandığı etkinlikleri içeren STEM etkinlikleri kapsamında proje ortaklarının hazırladığı çalışmada öğrenciler, orman yangınları konusuna çözüm amaçlı bir su deposu tasarımı gerçekleştirdiler.

Kuruculuğunu Ankara’dan Lale Yavuztekin ve Azerbaycan’dan Ayten Askerova’nın paylaştığı projede Adana’dan da Petrol Ofisi İlkokulu katıldı. Kasım 2020 yılında başlayan proje Nisan ayında sona ererken eğitim devam ettiği süre boyunca aylık verilen eğitimlerde uzman konuklar öğrencilere, sudoku kodlama, robotik kodlama, STEM ve akıl oyunları konularında eğitimler verildi.

eTwinning projesi kapsamında yapılan STEM çalışmaları hakkında bilgiler veren Adana Petrol Ofisi İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Asiye Sarıkaya; “Bizim okulumuzda da uygulanan ve gelişmişlik düzeyi yüksek ülkelerde eğitim alanında kullanılmakta olan STEM bir model olarak değil bir yaşam tarzı olarak okullarda uygulanmaktadır. Bu yaklaşımın temel nedeni bilgiyi ezberlemek, depolamak veya yüceltmek yerine öğrencileri uygulamada başarılı hale getirmektir. Dolayısıyla öğrencilere yaparak yaşayarak öğrendiği, üretim yaptığı ve öğrendiklerini somutlaştırarak kullanılabilir hale getirdiği bir yaklaşım sunulmaktadır.” ifadelerini kullandı.

STEM Etkinlikleri kapsamında öğrencilerinin yaptıkları çalışmalara da değinen Sarıkaya; “Projemizde Bilgisayarsız Robotik kodlama çalışmaları, STEM, renklerle su dokusu, akıl ve zeka oyunları çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu çalışmalar çocukların erken yaştan başlayarak farkındalık kazanmalarını, algoritmik düşünce becerileri, hayal kurma yaratıcı düşünme becerilerinin gelişimlerini önemli ölçüde destekliyor. Çocukların zihinlerini açan çalışmalarla yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz bu önemli projede, proje ortaklarının hazırladığı STEM planında orman yangınları konusuna çözüm amaçlı bir su deposu tasarımı gerçekleştirdiler. Hayal güçleri ile tasarlayarak ortaya koydukları yaratıcı çalışmalarından ötürü öğrencilerimizi kutluyorum. Aynı zamanda proje ortaklarımıza teşekkür ederek başarılı eğitim hayatı diliyorum.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -