Adana Güney Haber

Kültür Evleri İş Sahibi Yapıyor 

Kültür Evleri İş Sahibi Yapıyor 
86 views
01 Haziran 2014 - 22:57

 

 

AW105885Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın hizmete açtığı kültür evlerinde verilen eğitimler gençleri meslek sahibi ve iş sahibi yapıyor.

ADANA (GÜNEY HABER) – Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın hizmete açtığı kültür evlerinde verilen eğitimler gençleri meslek sahibi ve iş sahibi yapıyor.
19 Mayıs Ahmet Yesevi Kültür Evi’nde Elektrik Ark Boru Kaynakçılığı Kurs (ARGON) eğitimini tamamladıktan sonra iş sahibi olan gençler, Başkan Çelikcan’ı ziyaret edip teşekkür ettiler.
Burada aldıkları eğitim sayesinde iş sahibi olduklarını belirten kursiyerler, “Kültür Evleri yapılmasaydı biz bu eğitimleri alamazdık. Bizler için çok güzel bir hizmet. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoruz” dediler.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kültür evlerinde eğitim gören kursiyerlerin iş bulmalarının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Adana’da ilk olarak 19 Mayıs Ahmet Yesevi Kültür Evi’nde verilen Elektrik Ark Boru Kaynakçılığı ve ARGON kursları birlikte verilmektedir. 352 saat süren kurslar sayesinde birçok kursiyerimiz iş sahibi oldular. Kurslarımızdan mezun olan gençlerimiz Adana’da belli işyerlerine işe yerleşirken yurt dışında bile iş sahibi olan gençlerimiz oldu. Rusya’da ve Suudi Arabistan da çalışan gençlerimiz var” diye konuştu.
Başkan Çelikcan 11 adet kültür evinde bugüne kadar 25 bin civarında kursiyerin 66 branşta sertifika aldığını ve bin civarında kursiyerin de iş sahibi olduğunu kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin