logo

04 Ağustos 2018

Küp Şelaleleri ziyaretçi akınına uğruyor  

Aladağ ilçesinde bulunan küp şelaleleri doğal görünümü ve eşsiz manzarası ile her mevsim ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle yaz mevsiminde gelen ziyaretçilerin şelalelere girerek serinlemeye çalışmaları ise renkli görüntülerin oluşmasına neden oluyor.

ADANA (GÜNEY HABER)- Aladağ ilçesinde bulunan küp şelaleleri doğal görünümü ve eşsiz manzarası ile her mevsim ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle yaz mevsiminde gelen ziyaretçilerin şelalelere girerek serinlemeye çalışmaları ise renkli görüntülerin oluşmasına neden oluyor.

Aladağ’a yaklaşık 10 km. uzaklıkta bulunan ve toplamında 10 tane şelaleden oluşan küp şelaleleri, huzur veren görüntüsü ve rahatlatıcı su sesleri ile adeta cennetten bir köşeyi andırıyor. Hem Çukurova’nın sıcak havasından bunalanların serinlemek ve rahat bir nefes almak geldiği küp şelaleleri aynı zamanda bu güzellikleri görmek, yaşamak ve fotoğraflamak isteyen yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bu doğa harikası yer şelalelerin oluşturduğu küçük göletlerle yüzme imkanı sunması ile de ziyaretçilerine ayrı bir keyif yapmanın kapılarını aralıyor. Tabiat turizminin Adana’daki en önemli mekanlarından olan Küp Şelaleleri, son zamanlarda yapılan yatırımlar ve çevre düzenlemeleri ile de çehresini daha da güzelleştirmiş durumda.

Küp Şelaleleri’nin adını çok duyduğunu fakat ilk kez gelme imkanı bulduğunu belirten Ozan Şenkaya; “Küp Şelalelerini her zaman duyardım ama koşuşturmalar içinde hiç fırsat bulup da gelemedim. Gelip görünce de hayranlığımı ve şaşkınlığımızı gizleyemedim. Tabi ki bu kadar zaman böylesine büyüleyici bir yere daha önce neden gelmedim diye kendime kızdım. Buranın havası, tabiatı bir başka olduğu için gelince büyülenip kalıyorsunuz. Bir kez geldiğiniz de anladım ki en kısa sürede tekrar gelmek isteyeceksiniz. Henüz gelmemiş, buraları görmemiş olanlara tavsiyem gelip görmeleridir. Zaten bir kez gelirlerse sonrası da gelir ve hep gelmek isterler diye düşünüyorum.” dedi.

Share
250 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.