Adana Güney Haber

Kurtuluşumuzun 98.Yıl dönümü Kutlu Olsun

Kurtuluşumuzun 98.Yıl dönümü Kutlu Olsun
37 views
06 Ocak 2020 - 16:11

İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu nedeni ile yayınladığı mesajında, “Albayrağ’ımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez bütün vatanperver şehit ve gazilerimizin verdiği bu kutsal mücadele neticesinde o kahramanlarımızın torunları olarak bizler de bugün huzur içinde yaşamaktayız” dedi.

(HABER MERKEZİ)- İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu nedeni ile yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi;

‘’Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketinin büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Saim Bey, Kozanoğlu Doğan Bey, Sinan Paşa (Sinan Tekelioğlu), Tufan Bey (Aydınoğlu Tufan bey) Yüzbaşı Osman Nuri bey, Karaisalı’lı İbo Osman Paşa ve birçok unutulmaz isimsiz kahramanıyla bundan tam 98 yıl önce Adana’mızı düşman işgalinden kurtarmışlardır.

Zamanın emperyalist güçleri ülkemizi kendi aralarında paylaşırken, Adana ve bölgesi de Fransızlara düşmüş, ancak; Üç yıl süre ile şereflerini, namuslarını, bağımsızlıklarını teslim etmeyen milli bir direnişle karşılaşmışlar. Bu onurlu direniş, birlik ve beraberlik ruhu içinde kazanılmış ve Fransız güçleri Adana’mızdan geldikleri gibi geri gitmişlerdir. Albayrağ’ımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez bütün vatanperver şehit ve gazilerimizin verdiği bu kutsal mücadele neticesinde o kahramanlarımızın torunları olarak bizler de bugünhuzur içinde yaşamaktayız. Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir dayanışma ve mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş büyük Türk Milleti’nin evlatları olarak bugünü gururla anmaktayız. Bu önemli günü; atalarımızın, vatan ve bağımsızlık aşkıyla her türlü tehlike, eziyet ve cefaya katlanan, vatan mevzuu olunca ölüme koşarak giden, kendilerini kuşatan zulüm ve esaret zincirlerini paramparça etmesini sağlayan o büyük azim ve iman gücünün, emsalsiz fedakârlıklarının ve kahramanlıklarını unutmadan-unutturmadan gelecek nesillere de aktarılması gerekliliğini bir kez daha hatırlatıyor, kurtuluş günümüzü can-ı gönülden kutluyorum’’ dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -