Adana Güney Haber

Kutluca; ‘Adana’nın sorunlarına duyarlıyız’

Kutluca; ‘Adana’nın sorunlarına duyarlıyız’
20 views
02 Aralık 2019 - 14:29

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve yönetim Kurulu üyeleri Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer ve Genel Sekreter Hasan Emir Kavi’yi, sürdürülebilir kalkınma toplantısında TÜMSİAD’ da ağırladı.

(HABER MERKEZİ)- TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve yönetim Kurulu üyeleri Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer ve Genel Sekreter Hasan Emir Kavi’yi, sürdürülebilir kalkınma toplantısında TÜMSİAD’ da ağırladı.

Adana’nın ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan daha ileri bir seviyeye taşınabilmesi hususunda TÜMSİAD’da  yapılan beyin fırtınasından sonra, diğer meslek örgütleri ile de toplantılar yapılacağını dile getiren Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer, TÜMSİAD’dan sürdürülebilir kalkınma ile ilgili çalışma grubu oluşturmalarını isteyerek, sıcak karşılama ve ağırlamadan dolayı TÜMSİAD yönetim kuruluna teşekkür etti.

 Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve Sürdürülebilir Kalkınmadan sorumlu TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’da,  Adana’nın sorunlarına duyarlı olduklarını, sürdürülebilir kalkınma için görev tevdi edildikten sonra çalışma grubu oluşturmaya başladıklarını belirtti.  Kentin kalkınma önceliklerini tespit ederek, proje üretmeye çalışan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a  ve Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer nezdinde Kent Konseyi Yürütme Kuruluna teşekkür eden Yakup Kutluca, Kent Konseyinin güzel projelere imza atacağına inandığını söyledi.

Genel Sekreter Hasan Emir Kavi’de, Büyükşehir Belediyesinde ‘Meslek Odası Masası’ oluşturmak için çalışma yaapacaklarını açıklayarak,  meslek örgütlerinin sıkıntılarını çözmeye çalışacaklarını ifade etti. TÜMSİAD yönetim kurulu üyeleri de, iş adamlarının da sıkıntılarının olduğunu vurgulayarak, Meslek Odası Masasının yanı sıra, Girişimci Masası ve İhracat Masası oluşturulmasının yararlı olacağını belirtti.

TÜMSİAD Adana Şubesinde yapılan toplantıya, Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer, Genel Sekreter Hasan Kavi, TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’nın yanı sıra, TÜMSİAD Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Oğuz Akkaya, Alpaslan Sayiner, Serdar Oğuz, Turgut Durak, Önder Özsayın, İsmail Yağmur, Sercan Delice, Tekin Işık, Hakan Güleryüz,  TÜRKAB Genel Sekreteri Eyup Türk ve TÜMSİAD Adana  Şubesi İl Genel Sekreteri Yalçın Kartal katıldı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -