Adana Güney Haber

Miniklere ‘Becerilerimle güçlüyüm projesi’

Miniklere ‘Becerilerimle güçlüyüm projesi’
3.317 views
29 Ocak 2021 - 1:35

Farklı illerden öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen karne hediyesi etkinliği, pandemi döneminde okullarında uzun süredir uzak kalan anaokulu öğrencileri için moral ve motivasyon dolu bir gün oldu. Öğrenciler dinletiye önceden hazırladıkları limon taçları ve sarı kıyafetleri ile eşlik ettiler.

(HABER MERKEZİ)-İlimiz Seyhan ilçesi Petrol Ofisi İlkokulu anasınıfı  öğretmeni Asiye Sarıkaya’nın Antalya İbrahim Doğaner ilkokulundan Funda EKE  ile kuruculuğunu yaptığı  Adana, Antalya ,Ankara, Denizli(2), Niğde , Amasya ,İstanbul , Bingöl ve Konya olmak üzere 9 farklı ilden 10 öğretmenin  katılımıyla gerçekleşen Becerilerimle güçlüyüm projesine’ Eğitimci yazar Yurdanur Ay Paşa Limon kız masalı ile online zoom yayınına konuk oldu.

Farklı illerden öğrencilerin yoğun katılımıyla  gerçekleşen karne hediyesi etkinliği , pandemi döneminde okullarında uzun süredir uzak kalan anaokulu öğrencileri için moral ve motivasyon dolu bir gün oldu. Öğrenciler dinletiye önceden hazırladıkları limon taçları ve sarı kıyafetleri ile eşlik ettiler.

Yaptıkları proje hakkında bilgiler veren Petrol Ofisi İlkokulu anasınıfı öğretmeni Asiye Sarıkaya ; “E twinning projesi olan ‘Becerilerimle güçlüyüm projesi’,  okul öncesi öğrencilerinin gelişim alanlarını destekleyerek yaşlarına uygun günlük yaşam becerilerini kazandırmak onların geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemelerini sağlayamayı, çocuklara yaşlarının gerektirdiği yetiler doğrultusunda hareket eş güdümü ve toplumsal yaşama uyum, öz bakım becerileri, yaşadığı yere karşı sorumluluklar ve davranış biçimlerini geliştirici çalışmalar yaptırarak çocukların geleceğine katkı sağlamak hedeflenmektedir. Bu proje ile aynı zamanda da öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirerek onlara kendilerini grup önünde ifade edebilme becerisi kazandırmak amaçlanmaktadır. Proje doğrultusunda 9 farklı ilden 10 öğretmenin  katılımıyla gerçekleşen zoom yayını yaptık ve yayınımıza Eğitimci yazar Yurdanur Ay Paşa Limon kız masalı ile konuk oldu. Eğlenceli ve eğitici bir gün oldu. Katılım sağlayan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -