hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.015,68 % -0.439
SON DAKİKA

MÜSİAD Girişimcilik Eğitimi tamamlandı  

Son Güncelleme :

02 Ocak 2017 - 23:10

/ 464 views kez okundu.
MÜSİAD Girişimcilik Eğitimi tamamlandı   

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi ile KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde MÜSİAD’ın ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi ileKOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde MÜSİAD’ın ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı.

Otuz girişimci adayı MÜSİAD ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleşen 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programının sonunda, 64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ve KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen’in katılımıyla MÜSİAD’da düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldılar.  

 

“ÜRETMEYE VE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, MÜSİAD Adana Şubesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programı sertifika töreninde konuşma yaptı. Kadın girişimcilerin sayısının artıyor olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu ve girişimcilere her zaman destek olacağını söyledi. Ülkemizin en önemli kaynağı insan; Genç nüfusumuzu fırsata çevirmenin en kısa yolu girişimcilik kültürünü geliştirmekten geçiyor. Girişimciliğin başarısı da önce hayal kurmak, hedef seçmek ve çok çalışmaktan geçiyor. Çalışmaya, üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz dedi. İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarının Devletimizin ilgili kuruluşları ve girişimcilik ruhu taşıyan vatandaşlar arasında köprü vazifesi yaparak ilimizin kalkınmadaki payını arttırmaları gerektiğini söyledi. Yeni anayasayla güçlü bir Türkiye ve güçlü bir devlet yapısı oluşturacağız güçlü bir devlet yapısı güçlü STK’lar, güçlü girişimciler ve güçlü fertler oluşturacaktır. 2017 yılının bizlere yüklediği ilk vazife bu güçlü devleti oluşturacak anayasayı meclisten geçirerek siz vatandaşlarımıza sunmaktır. Halkımızın desteği ile referandumda evet oyu alacak bu yeni anayasa güçlü devletin temelini atacaktır dedi.

 

“MÜSİAD GİRİŞİMCİNİN YANINDA”

Yılın son günüde vakit ayırarak sertifika törenine katıldığı için 64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan MÜSİAD Adana şube başkanı Suat Yahşi girişimci adaylarının aldıkları bu eğitim ile yeni bir iş imkânına adım atacaklar. Devletimizin destekleri sayesinde işletmeleri güçlendirmek adına bu güzel uygulama sayesinde insanlarımızın önü açılıyor. MÜSİAD olarak elimizden geldiğince bu konularda girişimci adaylarını bilgilendirmek, eğitim programlarını yapmak görevimizdir. Bunlar tabi ki bizim için gurur verici şeyler ama yeterlimi hayır yetmez. Bizde kişi başı milli gelir 10 bin dolar fakat diğer gelişmiş ülkelerde 40-50 bin dolar civarında. Bu memleket için olması gereken nokta bu değil. Ülkemizde daha iyi noktalara gelebilmek ve daha fazla katma değer oluşturabilmek için yeni girişimcilere ihtiyaç vardır. Devletimizde bunun farkında olup bu gelişimi sağlayabilmesi içinde insanlarımızın içindeki girişimci ruhunu harekete geçirmeye çalışıyor ve birçok cazip imkânlar sağlayarak insanlarımızı girişimci olmaya teşvik etmeye çalışıyor dedi. Kursa katılan ve belgelerini almaya hak kazanan girişimci adaylarına yeni kuracakları işlerinde başarılar diliyorum dedi.

 

KOSGEB GİRİŞİMCİLERİN YANINDA

Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen, KOSGEB Adana Müdürlüğü olarak ilimizde girişimciliğin geliştirilmesini temin etmek üzere farklı kurum kuruluşlarla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini bu eğitimde kendileri ile işbirliği yapan MÜSİAD Adana Şubesine müteşekkir olduklarını ifade etti. Girişimciliğin cesaret isteyen bir macera olduğunu ifade eden Hüseyin Şen, bu cesareti gösterdikleri ve ilk adımı attıkları için girişimci adaylarını tebrik etti. KOSGEB olarak ilk adımlarında girişimci adaylarının yanında oldukları gibi işletmelerini kurduktan sonra da girişimcilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 KOSGEB’in işletmesini kuran girişimcilere 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 100.000 TL’ye kadar geri ödemeli destek sağlayacağını belirten Hüseyin Şen, girişimcilerin işletmelerini kurduktan hemen sonra vakit kaybetmeden KOSGEB Müdürlüğüne başvurmalarını tavsiye etti. İlk iki yılın işletmeler için hayati önem taşıdığını dolayısıyla KOSGEB olarak işletmelerin ilk iki yıl gerçekleşen harcamalarına % 60 oranında destek sağladıklarını belirtti. Girişimcinin kadın girişimci, birinci derecede şehit yakını, gazi veya engelli olması durumunda ise destek oranının %80 olduğunu belirtti.

Girişimci adaylarının her birini ileride katma değer üreten, istihdam sağlayan işletmeler olarak görmeyi arzu ettiklerini belirten Şen, yaptıkları işbirliği vesile ile MÜSİAD Adana Şubesine tekrar teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

32,8194

SATIŞ

32,8248

FARK

% 0.04
Dolar EURO

ALIŞ

35,0403

SATIŞ

35,2439

FARK

% -0.18
Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

41,3970

SATIŞ

41,7711

FARK

% -0.2
Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

36,6984

SATIŞ

36,7168

FARK

% -0.28
Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

23,9663

SATIŞ

23,9790

FARK

% 0.02
Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

3.920,08

SATIŞ

4.006,85

FARK

% -1,57
Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

2.450,05

SATIŞ

2.450,67

FARK

% -1,57
Dolar BITCOIN

FİYAT

64.015,68

DEĞİŞİM

-0.439

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER