Adana Güney Haber

Nikah şekerlerinde sezon açıldı

Nikah şekerlerinde sezon açıldı
91 views
25 Temmuz 2020 - 0:47

Adana’da düğün sezonunu açılmasına az bir süre kala dünya evine girmeye hazırlanan gelin ve damat adayları için nikah şekercileri kolları sıvadı. Düğün sezonunun başlayacak olması ile birlikte nikah şekeri satıcıları bir taraftan yeni sezona yeni tasarımlar hazırlarken bir taraftan da sipariş vermeyi son güne bırakanlar için stok yapmaya başladı.

(HABER MERKEZİ)-Adana’da düğün sezonunu açılmasına az bir süre kala dünya evine girmeye hazırlanan gelin ve damat adayları için nikah şekercileri kolları sıvadı. Düğün sezonunun başlayacak olması ile birlikte nikah şekeri satıcıları bir taraftan yeni sezona yeni tasarımlar hazırlarken bir taraftan da sipariş vermeyi son güne bırakanlar için stok yapmaya başladı.

Adana’da nikah şekeri hazırlayıp satan Reyhan Dürüst, bu sene Haziran ayı itibari ile yeni sezonun hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Geçen yıla göre bu yıl daha şık ve şatafatlı modeller hazırladıklarını belirten Dürüst, sezon ortalarında yeni modellere de geçiş yapabileceklerini ifade etti. Geçen yıl en çok deniz yıldızı ile hazırlanan tasarımları sattıklarını söyleyen Dürüst, bu yıla ise üzerinde gelin ve damadın bulunduğu otomobillerin damgasını vurmasını beklediklerini ifade etti.

ŞEKERLERİN YERİNE LAVANTA ALIYOR

Son yıllarda nikah şekeri hazırlarken şeker yerine lavanta kullanmaya başladıklarını belirten Reyhan Dürüst, hanımların daha çok lavantalı nikah şekerlerini tercih ettiğini söyledi. Özellikle hanımların nikahlarından bir hatıra kalsın istediğini belirten Dürüst, “Gelin adayları nikah şekerlerinin ölümsüz olması için lavantalı yani şekersiz nikah şekerlerini tercih ediyor. Çocuklar içindeki şeker için, nikah şekerlerini yırtıp açıyor. Bu nedenle bir çok nikah şekeri çöpe gidiyor. Bunu önlemek için ise bir çok çift şekersiz nikah şekerlerini tercih ediyor. Şekersiz nikah şekerlerinin içine ise lavanta koyuyoruz. Lavantalar ise çevresine hoş koku veriyor.” dedi.

NİKAH ŞEKERİ SATICILARI ÇİFTLERİ UYARIYOR

Nikah şekerlerinin son yıllarda evlilik merasimlerinde önemli bir detay olduğunu söyleyen Dürüst, şuanda piyasada 400’e yakın nikah şekeri örneği bulunuyor. Çiftler genellikle nikahlarına bir kaç gün kala şekerlemecileri gezmeye başlayan gelin ve damat adayları görmüş oldukları çeşitler karşısında kafaları karışıyor. Genellikle gelin ve damat adayları en zor modellerden almak istiyor. Buda bizleri zor durumda bırakıyor. Çünkü zor modelleri hazırlamak zaman alıyor. Bu nedenle pek çok çift istediği modeli almak yerine hemen hazırlanabilecek ucuz ve basit nikah şekerlerinden almak zorunda kalıyor.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -