Adana Güney Haber

Öğrencilere teknoloji bağımlılığı semineri

Öğrencilere teknoloji bağımlılığı semineri
13 views
18 Kasım 2019 - 2:25

Günümüz çocuklarını tehdit eden en önemli sorunların başında gelen teknoloji bağımlılığı ile mücadelenin önemi her geçen gün artıyor. Bu kapsamda öğrencileri teknoloji bağımlılığı konusunda bilgilendirmek ve önemli tavsiyelerde bulunmak amacı ile Emine Nabi Menemencioğlu İlkokulunda öğrencilere “Teknoloji Bağımlılığı” ile mücadele konusunda bilgilendirme semineri verildi.

(HABER MERKEZİ)-Günümüz çocuklarını tehdit eden en önemli sorunların başında gelen teknoloji bağımlılığı ile mücadelenin önemi her geçen gün artıyor. Bu kapsamda öğrencileri teknoloji bağımlılığı konusunda bilgilendirmek ve önemli tavsiyelerde bulunmak amacı ile Emine Nabi Menemencioğlu İlkokulunda öğrencilere “Teknoloji Bağımlılığı” ile mücadele konusunda bilgilendirme semineri verildi.

Çukurova ilçesinde bulunan Emine Nabi Menemencioğlu İlkokulunda, ilkokul öğrencilerine ve velilere yönelik olarak “Teknoloji Bağımlılığı” ile mücadele konusunda bilgilendirme semineri verildi. Emine Nabi Menemencioğlu İlkokulu rehber öğretmenleri Özlem Kalkan ve Arzu Selçuk’un anlattıklarını can kulağı ile dinleyen öğrenci ve veliler verilen eğitimden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Teknoloji bağımlılığının günümüzde çok artışa geçtiğini bu nedenle verilen bu tarz eğitimlerin daha sık aralıklarla yapılarak bu konuda bilinçlenmenin arttırılması gerektiğini belirten Özlem Kalkan ve Arzu Selçuk; “Bugün okulumuzda teknoloji bağımlılığı konusuna dikkati çekmek amacı ile bir eğitim düzenledik. Son yıllarda teknoloji bağımlılığının gençleri çok etkilediğini görüyoruz. Eğer zamanında bu konulara gerekli önlemler alınmazsa bu sorun çok ileri boyutlara varabiliyor. Bu sorunun önüne geçmek, bilinçlenmeyi ve farkındalığı arttırmak için bu tarz eğitimleri önemsiyor ve destekliyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Teknoloji bağımlılığı konusunda anne babalara da büyük görevler düştüğünü belirten Özlem Kalkan ve Arzu Selçuk; “Anne babalar çocukların teknolojiye bağımlı hale gelmelerini önleme konusunda büyük görevler düşüyor. Bizler verdiğimiz eğitim ile öğrencileri bilgilendirdiğimiz kadar velileri de bilgilendirmeye çalıştık. Anne babaların çocuklarının internette geçirdikleri saatleri kontrol etmeleri, girdikleri siteleri takip etmeleri ve onlara iyi birer rol model olmaları konusunda tavsiyelerde bulunduk. Herkesin çabası ve gayretleri ile bu bağımlılığın da üzerinden gelineceğine yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -