Adana Güney Haber

ÖTV indirimi satışları arttırdı

ÖTV indirimi satışları arttırdı
11 views
10 Haziran 2019 - 3:03

Yapılan son düzenleme ile birlikte beyaz eşya sektörü başta olmak üzere birçok sektörde ÖTV indiriminin 2019 yılı aralık ayı sonuna kadar uzatılması kararı, beyaz satışlarının artmasına neden oldu. Özellikle yeni evlenecek olanları mutlu eden bu gelişme ile birlikte düğün hazırlıkları yapan çiftler beyaz eşyaları daha uygun fiyatlara almanın mutluluğunu yaşıyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Yapılan son düzenleme ile birlikte beyaz eşya sektörü başta olmak üzere birçok sektörde ÖTV indiriminin 2019 yılı aralık ayı sonuna kadar uzatılması kararı, beyaz satışlarının artmasına neden oldu. Özellikle yeni evlenecek olanları mutlu eden bu gelişme ile birlikte düğün hazırlıkları yapan çiftler beyaz eşyaları daha uygun fiyatlara almanın mutluluğunu yaşıyor.

2018 yılı aralık ayında sona ermesi planlanan ÖTV indirimi gelen talepler doğrultusunda yeni yılla birlikte3 ay daha uzatılmış ve Mart ayında sona ereceği ifade edilmişti. Yeniden hem alıcı hem de satıcı kesimlerinden gelen taleplere kulak veren yetkililer bu kez de yapılan ÖTV indirimini 2019 yılı aralık ayı sonuna kadar uzatmaya karar vermişti. Son yapılan düzenleme ile birlikte ÖTV indiriminden faydalanmak isteyen vatandaşlar, indirim sona ermeden beyaz eşya alışverişlerini yapıyorlar.

ÖTV indiriminin 3.kez uzatılıyor olmasının kendilerini ve tüketicileri oldukça mutlu ettiğini belirten Beyaz Eşya Satıcısı Nurettin Adıgüzel; “ÖTV indirimi sektöre büyük bir canlılık getirdi. İndirim sayesinde vatandaşlar daha uygun fiyatlara eksik olan eşyalarını almanın mutluluğunu yaşıyorlar. Sürenin aralık ayı sonuna kadar yeniden uzatılması da bu yıl evlilik planları yapan gençler için büyük fırsatlar sunuyor. ÖTV indirimi hem biz satıcı firmaları hem de alıcı kesimi memnun etti, satışlarımız arttı ve indirim bitene kadar da satışların bu şekilde devam edeceğini tahmin ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan indirimlerle daha çok buzdolabı ve çamaşır makinesi sattıklarını belirten Adıgüzel; “ÖTV indirimi sayesinde eşyalarını yenilemek isteyenler, beyaz eşya mağazalarına giderek ihtiyaçları doğrultusunda alışverişlerini yapıyorlar. Sattığımız ürünler hakkında bilgi vermek gerekirse yeni evlenecek çiftlere setler satmamızın yanında daha çok buzdolabı ve çamaşır makinesi sattığımızı ifade edebilirim. Şu sıralarda da klima ve dondurucu satışlarının arttığını görüyoruz. İndirimden herkesin faydalanmasını ve ihtiyacı olan ürünleri rahatlıkla almalarını tavsiye ederim.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin