Adana Güney Haber

PANDEMİYLE BİRLİKTE DOĞAL SÜTE DE TALEP ARTTI

PANDEMİYLE BİRLİKTE DOĞAL SÜTE DE TALEP ARTTI
258 views
01 Nisan 2021 - 0:41

Temel besin maddeleri arasında önemli bir yeri olan süte talep son dönemde artmaya başladı. Köylerden gelen sütçüler sayesinde organik süte ulaşmanın da kolay olması ile birlikte insanlar artık doğal köy sütünü daha çok tüketmeye başladılar.

(HABER MERKEZİ)-Temel besin maddeleri arasında önemli bir yeri olan süte talep son dönemde artmaya başladı. Köylerden gelen sütçüler sayesinde organik süte ulaşmanın da kolay olması ile birlikte insanlar artık doğal köy sütünü daha çok tüketmeye başladılar.

Son yıllarda doğal süte olan ilgi her geçen dönem artmaya devam ediyor. Pandemi dönemi ile birlikte insanların daha çok doğal ve sağlıklı ürün tüketmeye başlamaları doğal süte olan talebi arttırdı. Sütçülerden sütlerini alan vatandaşlar, hem doğal organik süt tüketiyorlar hem de evlerinde kendi yoğurtlarını kendileri mayalayarak doğal yoğurt tüketmenin keyfini yaşıyorlar.

Sütçülerin son zamanlarda artan talebe yetişmekte zorlandıklarını kaydeden Serdar Cem Ülker; “İnsanlar artık sağlıklarını, yediklerine içtiklerine daha çok önem vermeye ve her ürünün doğalını tüketmeye özen gösteriyorlar. En önemli besin maddemiz olan süt ve yumurta da doğallığına önem verdiğimiz ürünler arasında yer alıyor. Hazır olarak tabir ettiğimiz, marketlerde satılan kutu sütler ve hazır yoğurtlardan bir tat alamadıklarını ifade ediyorlar. Bu nedenle de köy sütüne özellikle son dönemde büyük bir yönelim olduğunu söyleyebilirim. Artan taleple birlikte sütçüler de talebe yetişmekte zorlanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Talebin artması ile birlikte kalitesiz sütlerin de köy sütü olarak satılmaya başlandığına dikkati çakan Ülker; “Köy sütüne talep artınca süt satanların sayısında büyük de bir artış oldu. Halka kalitesiz sütler de satılmaya başlandı. Aldığı sütü beğenmeyen vatandaş elbette bir daha o sütçüden süt almıyor ancak parasına yazık oluyor. Bu nedenle sütlerde de denetimlerin arttırılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -