Adana Güney Haber

Patenciler Sokaklarda

Patenciler Sokaklarda
444 views
22 Temmuz 2020 - 5:57

Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların da tatil olması ile birlikte paten kullananlar sokakları doldurmaya başladı. Özellikle çocukların büyük bir keyif ile kullandıkları rengarek patenlerin satışları yaz tatilinin başlamasıyla bir artış gösterdi.

(HABER MERKEZİ)-Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların da tatil olması ile birlikte paten kullananlar sokakları doldurmaya başladı. Özellikle çocukların büyük bir keyif ile kullandıkları rengarek patenlerin satışları yaz tatilinin başlamasıyla bir artış gösterdi.

Çocukların ve gençlerin büyük bir zevk alarak yaptıkları paten sporu yaz tatilinin gelmesi ile birlikte büyük ilgi görüyor. Sokaklarda, caddelerde ve kapalı pazar alanlarında görmeye alışık olduğumuz patenciler yaptıkları tehlikeli hareketlerle yürekleri ağızlara getirse de gençler bu spordan asla vazgeçemiyorlar. Paten keyifli bir spor olmasına rağmen dikkatli olmak ve belirli bir deneyimden sonra kalabalık yerlerde kullanmak gerekiyor. Bu nedenle paten kullanırken çok dikkatli ve birtakım hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Paten kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda önemli bilgiler veren Paten Satış Sorumlusu Akın Aksak; “Paten satışlarımız okulların kapanmasıyla birlikte arttı. Paten son zamanlara gençler arasında büyük ilgi gören sporların başında geliyor. Çok keyifli olan bu sporda çok dikkatli olmak gerekiyor. Paten yapmak isteyenler mutlaka kaskını, dizliğini, dirseklik ve bilekliğini kullanmalıdır. Sadece pateni almakla olmuyor yani. Bu aksesuarlar mutlaka kullanılmalı. Ana cadde ve kalabalık yollardan uzak durulmalı aynı zamanda vücudun paten üzerinde dengesini sağlamasına dikkat edilmeli bu denge sağlanmadan yola çıkılmamalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilirsiniz.” dedi.

Paten satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında da açıklamalarda bulunan Aksak ; “Paten seçimi kullanılacak yere ve tecrübeye göre değişir. Eğer ilk kez paten kullanacaksanız fitness paten denilen oldukça pratik ve rahat olan modeli seçmelisiniz. Daha sonra urban paten, slalom paten ve agresif paten çeşitleri ile tanışabilirsiniz. Paten seçimi yaparken mutlaka orada bulunan uzmandan yardım almalı ve kafanıza göre tercihte bulunmamalısınız.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -