logo

04 Aralık 2018

Pazarda fiyatlar düşüyor

Son günlerde pazar fiyatlarında yaşanan fiyat yükselmeleri düşmeye başladı. Isınan fiyatların tekrar normal seviyelerine dönmeye başlamasıyla birlikte vatandaşlar da rahatlıkla pazar alışverişlerini yaptılar.

ADANA (GÜNEY HABER)-Son günlerde pazar fiyatlarında yaşanan fiyat yükselmeleri düşmeye başladı. Isınan fiyatların tekrar normal seviyelerine dönmeye başlamasıyla birlikte vatandaşlar da rahatlıkla pazar alışverişlerini yaptılar.

Hem uygun hem de taze meyve ve sebzelerinin en önemli adresi olan mahalle pazarlarında fiyatların düşmeye başlamasıyla birlikte satıcılar ve vatandaşların yüzü güldü. Özellikle kış sebzelerinin büyük ilgi gördüğü pazarlarda beyaz lahananın tanesi 3 lira ile 5 lira arasından, ıspanağın kilosu ise 1buçuk lira ile 2 lira arasından satıldı.

FİYATLARIN DÜŞMESİ BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR

Fiyatlar yüksek olunca satış yapamadıklarını bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini belirten Pazar Esnaflarından Osman Gümüş; “Bu sene yaz mevsiminden itibaren domatesle başlayan meyve sebze zamları birçok üründe artarak ara ara devam etti. Çok ucuza alının sebzeler bile bazı haftalarda fiyatının 2’ye katladı. Bazen fiyatlar düştü bazen ise çok yükseklere ulaştı. Bu aralarda ise fiyatlar normal seyrinde devam ediyor. Satıcılar olarak bizlerde vatandaşlara uygun fiyatlardan ürün satmak istiyoruz. Fiyat uygun olunca vatandaşlar, bol bol alışverişlerini yapıyorlar ama fiyatlar yükselince bizler satış yapamıyoruz.” dedi.

Pazardaki fiyatlar hakkında da bilgiler veren Osman Gümüş; “Şu anda pazardaki fiyatlara bir göz gezdirdiğinizde fiyatların uygun olduğunu görüyorsunuz. Yeşillikler her zaman olduğu gibi 4 tanesi 1 liradan, lahana 3 lira 5 lira arasından, ıspanak 1 buçuk liradan, havuç 1 buçuk liradan satılıyor. Domatesin fiyatında ise herhangi bir düşme yok maalesef kilosu yine 3 buçuk 4 lira arasında satılıyor ama genel itibari pazarda fiyatların normal olduğunu söylememiz mümkün.” ifadelerini kullandı.

Share
180 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.