Adana Güney Haber

Peynirler soğuk hava depolarına kaldırılıyor

Peynirler soğuk hava depolarına kaldırılıyor
85 views
25 Temmuz 2020 - 0:45

Yaz mevsiminde gelmesi ile birlikte hazırlanan kışlık peynirler hazırlanır hazırlanmaz bozulmaması için soğuk hava depolarına emanete kaldırılıyor. Soğuk hava depoları sayesinde çok uzun süreler tazeliğini muhafaza eden peynirleri, vatandaşlar tüketmek istedikleri zaman soğuk hava depolarından alıyorlar.

(HABER MERKEZİ)-Yaz mevsiminde gelmesi ile birlikte hazırlanan kışlık peynirler hazırlanır hazırlanmaz bozulmaması için soğuk hava depolarına emanete kaldırılıyor. Soğuk hava depoları sayesinde çok uzun süreler tazeliğini muhafaza eden peynirleri, vatandaşlar tüketmek istedikleri zaman soğuk hava depolarından alıyorlar.

Soğuk hava depoları başta meyve ve sebzeler olmak üzere pek çok yiyecek ve içeceğin bozulmadan muhafaza edildiği yerlerin başında geliyor. Günümüzde pek çok insan soğuk hava depolarında verilen hizmetten haberdar olmazken, soğuk hava deposu sahipleri ailelerin buzdolabına sığmayan her türlü ürünlerini soğuk hava depolarında cüzi bir ücret karşılığında muhafaza ettiklerini söyledi.

Haziran ayı itibari ile hazırlanan kışlık peynirlerin soğuk hava depolarına kaldırıldığını belirten İsmail Ardıç; “Vatandaşlarımızı peynir, yoğurt, tereyağı ve diğer yöresel yiyecek ve içeceklerini gönül rahatlığı ile soğuk hava depolarına koyuyorlar. Çünkü buralara konulan yiyecekler aradan aylar geçse de bozulmadan tazeliğini korumayı başarıyor. Soğuk hava depolarına kaldırılan yiyeceklerin başında da kışlık peynirler geliyor. Bizim bölgemiz peynir açısından zengin bir bölge olduğu ve çok fazla da peynir tüketimi olduğu için insanlar yaz mevsiminden bol bol peynirlerini yaptırıyorlar. Adana malum sıcak bir yer olduğu için sıcak havalarda evlerde bu tür gıdalar muhafaza edilmiyor. Bu nedenle özellikle son yıllarda vatandaşlar soğuk hava depolarına büyük ilgi gösteriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Soğuk hava depolarının fiyat açısından çok uygun olduğunu belirten Ardıç; “Vatandaşlarımız peynir gibi yiyeceklerini soğuk hava depolarına kaldırıyor ve buradan istedikleri zaman istedikleri kadar alabiliyorlar. Pek çok vatandaş, soğuk hava depolarının vermiş olduğu hizmeti bilmiyor. Soğuk hava depolarını firmalar gibi, vatandaşlarda kullanabilirler. Yeter ki; ürünlerini kasa veya bidonlar içerisinde getirsinler. Soğuk hava depolarının vermiş oldukların bu hizmet de oldukça uygun şöyle ki 10 kiloluk bir peynir bidonunu süre fark etmeksizin ister 3 ay bırakın isten 6 ay 50 liraya muhafaza ediyoruz. soğuk hava depoları sayesinde vatandaşlar yiyeceklerini istedikleri zaman ilk günkü tazeliği ile tüketme imkanına kavuşuyor.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -