Adana Güney Haber

PİYASADA YILBAŞI HAREKETLİLİĞİ

PİYASADA YILBAŞI HAREKETLİLİĞİ
Ö.Fatih Şevik
Ö.Fatih Şevik( fatih@adanaguneyhaber.com )
189 views
20 Aralık 2021 - 23:37

Yeni yılın gelmesine sayılı günler kala piyasada yılbaşı hareketliliği yaşanıyor. Sevdiklerine yeni yıl hediyesi almak, evlerini yılbaşı ruhuna uygun süslemek isteyenlerin yaptıkları alışverişler, uzun zamandır durgunluk yaşayan piyasada bir hareketliliğin ve canlılığın yaşanmasına neden oldu.

Piyasada etkili olan yüksek fiyatları çok abartılı bulan vatandaşlar, ceplerini zorlamayacak ürünleri tercih etmeye çalışırken, esnaflar ise yılbaşı nedeniyle piyasanın canlanacağından umut ediyor.

2021 yılını uğurlamaya hazırlandığımız bu günlerde çarşılarda ve alışveriş merkezlerinde yeni yıl için alışveriş coşkusu sürüyor. Ağaç süslerinden, ikramlıklara, insanların birbirlerine hediye edecekleri yılbaşı süslerine kadar binlerce seçenek arasından insanların istedikleri ürünü satın alıyor ve bu sayede ekonomide büyük bir haraketlilik yaşanıyor.

Yılbaşı alışverişlerine gelen müşteriler genellikle yılbaşı ağacı, ağaç süslemeleri, maskeler, değişik değişik yılbaşı süsleri, çerezler ve çikolatalar alıyorlar. Yılbaşlarında insanlar artık süslemelere çok önem veriyorlar ve bu nedenle bu sene de en çok satılan ürünler yılbaşı süsleri olacak gibi duruyor. Ayrıca yılbaşına özel hazırlanmış içinde çerezler, içecekler, çikolatalardan oluşan yılbaşı sepetleri de her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi görmeye devam ediyor. İçindeki ürünlerin içeriğine göre fiyatı da değişen yılbaşı sepetleri kısa süre önce mağazalarda yer almaya başlamasına rağmen satışların da başladığını söyleyebilirim. Yılbaşına doğru da satışların çok artacağını ve piyasada inanılmaz bir hareketlilik yaşandığını göreceğiz.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu