hava 38° Orta
DOLAR 32,7121 % % 1.34
EURO 34,9530 % % 0.13
GRAM ALTIN 2.443,07 % % 2,18
ÇEYREK A. 3.994,42 % % 2,18
BITCOIN 66.930,00 % -0.629
SON DAKİKA

Polisten öğrencilere sırt çantalı çocuk dansıyla sosyal medya uyarısı

Son Güncelleme :

11 Haziran 2019 - 2:12

/ 352 views kez okundu.
Polisten öğrencilere sırt çantalı çocuk dansıyla sosyal medya uyarısı

Adana’da toplum destekli polislik ve siber suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekipleri öğrencilere internetin zararlarını anlatırken son iki yılda dünyayı kasıp kavuran “sırt çantalı çocuk dansı”nı örnek göstererek uyarıda bulundu 

POLİSTEN ÖĞRENCİLERE SIRT ÇANTALI ÇOCUK DANSIYLA SOSYAL MEDYA UYARISI ADANA’DA TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK VE SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ÖĞRENCİLERE İNTERNETİN ZARARLARINI ANLATIRKEN SON İKİ YILDA DÜNYAYI KASIP KAVURAN “SIRT ÇANTALI ÇOCUK DANSI”NI ÖRNEK GÖSTEREREK UYARIDA BULUNDU


ADANA (İHA) – Adana’da toplum destekli polislik ve siber suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekipleri öğrencilere internetin zararlarını anlatırken son iki yılda dünyayı kasıp kavuran “sırt çantalı çocuk dansı”nı örnek göstererek uyarıda bulundu. 
Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan bir tim okul okul gezerek internetin zararları konusunda bilinçlendirme yapmaya devam ediyor. 
Son olarak bir özel liseye giden polis ekipleri burada sosyal medya kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, özellikle kişisel verilen paylaşılmaması gerektiğini, sosyal medya üzerinden oynanan oyunların başında çok fazla vakit geçirilmemesi, bağımlı olunmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. 
Sosyal medya üzeriden yapılan bir hareketin tüm dünyayı etkisi altına aldığı, bu nedenle dünyada şu anda en büyük propaganda aracı olduğuna vurgu yapılarak bundan 2 yıl önce ünlü şarkıcı Katy Perry’nin “Swish Swish” adlı yeni şarkısının performansı sırasında, 15 yaşındaki Russell Horning isimli bir çocuğun sırtında çanta ile değişik bacak ve kol hareketleri yaparak dans becerilerini göstermesi sosyal medyada hit olunca tüm dünyaya yayıldığı ve Backpack Kid Dance (Sırt çantalı çocuk dansı) ismini alan dansın Türkiye’de de dolmuşta giderken küçük çocukların bile bu dansı yaptığı hatırlatıldı. 
Bu nedenle sosyal medyada yapılan bir hareketin virüs gibi herkese bulaştığı interneti sosyal medyayı kullanırken çok dikkatli olunması gerektiği hatırlatılarak basit ama bağımlılık yapan dansı gençlerin bilip bilmedikleri soruldu. Polis önce kendisi dansı gösterdi daha sonra da dansı bilen gençler nasıl yapıldığını gösterdi. 
Polis dansın yasaklanamayacağını ancak sosyal medyanın nasıl etkili olduğunu göstermesi açısından çok güzel bir örnek olduğunu, bu nedenle çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.