logo

23 Aralık 2017

 SAHTEKÂRLAR BU SEFER DOKTORU DOLANDIRDI 

Sahte polis kadın doktorun 300 bin liralık altınını alıp kaçamadı

 SAHTEKÂRLAR BU SEFER DOKTORU DOLANDIRDI 

Adana’da kendisini polis olarak tanıtıp cezaevine göndermekle korkutarak kadın doktorun 300 bin lira değerindeki altınını alıp kaçmaya çalışan zanlı, kuyumcular tarafından yakalandı.

ADANA (İHA)-Kadın Doğum Uzmanı Dr. Teksin Ağar’ın (77) ev telefonu çaldı. Doktoru arayan şahıs kendisinin komiser Kemal olduğunu söyleyerek, bir kuyumcuda soygun olduğunu, orada da Teksin Ağar kimliğinin bulunduğunu belirterek, “Biz şimdi bu hırsızlık olayını çözmek için çalışma yapıyoruz. Sizin masum olduğunuzu biliyoruz ama kilolarca altın çalınmış. Sizin evdeki altınları alıp bu altınlarla karşılaştıracağız parmak izi çalışması yapacağız. Aksi takdirde hırsızlık suçundan cezaevine gireceksiniz” dedi. Ağar, cezaevine girmemek için altınları vermeyi 3 saatlik bir konuşmanın ardından kabul etti.

Bunun üzerine zanlılar Selçuk E. (34) isimli bir şahsı Ağar’ın Reşatbey Mahallesi’nde oturduğu apartmana gönderdi. Şahıs gelip kapı zilini çalarak polis olduğunu söyledi. Ağar elinde poşet içinde altınla kapıyı açtı. Teksin Ağar altınları vermeden önce zanlıdan polis olduğuna dair kimlik istedi ancak şahıs kimlik gösteremedi. Ağar kimlik göremeyince altınları vermek istemeyip kapıyı kapatmak isteyince sahte polis kadını itip yere düşürdükten sonra altın dolu poşeti alarak kaçmaya başladı. Dr. Teksin Ağar ise çığlık atarak komşularını ve çevredeki esnafı ayağa kaldırdı. Sahte polis, apartmandan çıkıp hızla kaçmak isterken kuyumcu esnafı zanlıyı yakaladı.

Share
417 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.