logo

 Sanatçılara akordeonla motivasyon sağlıyor 

Uluslararası Türk Dünyası 3.Sanat Çalıştayı’na katılan ressamlara Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarda akordeon çalan Sencan Laçinbala, akordeonu ile motivasyon sağladı. Laçinbala, “Bütün Balkanlar’da ve Kafkasya’da bu aletle müzik yapılır” dedi.
ADANA (İHA) – Uluslararası Türk Dünyası 3.Sanat Çalıştayı’na katılan ressamlara Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarda akordeon çalan Sencan Laçinbala, akordiyonu ile motivasyon sağladı.
Belediye konservatuvarında Türk Halk müziği tarzında akordeonu çaldığını ifade eden Sencan Laçinbala, ayrıca klarnette kullandığını söyledi.
29 yaşında olduğunu söyleyen Sencan Laçinbala, “75. Yıl Sanat Galerisi’nde devam eden Uluslararası Türk Dünyası 3.Sanat Çalıştayı’na katılan sanatçılar için hem klasik, hem Türkçe tarzında canlı müzik yapıyorum” dedi.
Akordeon sanatının Çin’den gelen bir müzik olduğunu kaydeden Laçinbala, “Bütün Balkanlar’da ve Kafkasya’da bu aletle müzik yapılır. 3. Uluslararası Sanat Çalıştayı’na katılan sanatçılar da genelde bu bölgelerden geldikleri için onlara çok güzel motivasyon oldu. Onlarla buluştum. Akordiyon çalarken onlarla birlikte ben de mutlu oluyorum” diye konuştu.

Share
507 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.