Adana Güney Haber

SAVRUN BARAJI’NDA ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

SAVRUN BARAJI’NDA ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
195 views
13 Ekim 2021 - 2:12

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çalışmaları devam eden Savrun Barajı önemli misafirlerini ağırladı. Bölgenin tarımsal üretimine destek olacağı ifade edilen Savrun Barajındaki çalışmaları inceleyen Adana DSİ 6.Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve beraberindeki heyet Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde inşa çalışmalarında incelemelerde bulundu.

(HABER MERKEZİ)-Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çalışmaları devam eden Savrun Barajı önemli misafirlerini ağırladı. Bölgenin tarımsal üretimine destek olacağı ifade edilen Savrun Barajındaki çalışmaları inceleyen Adana DSİ 6.Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve beraberindeki heyet Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde inşa çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin önemli tarım üretim noktalarının başında gelen Çukurova bölgesinde tarımsal üretimin artmasına büyük katkılar sunacak olan Savrun Barajında çalışmaların tamamlanması ile birlikte 14 Bin 144 Hektar alan sulanacağı ifade edilirken Ön yüzü beton kaplı kaya dolgu şekilde inşa edilen barajın depolama hacmi 91,52 milyon metreküp olacağı açıklandı.

Savrun Barajında çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ülke ekonomisine yaklaşık olarak 73 Milyon TL’lik bir katkı koyulacağını ifade eden Devlet Su İşleri Adana (6.Bölge) Müdürü Köksal Buğra Çelik; “Bugün çalışma arkadaşlarımızla birlikte Kadirli İlçesindeki Savrun Barajındaki çalışmaları inceledik. Burası bir tarım bölgesi ve sulama alanında Savrun Barajı bölgeye can suyu olacak bir projedir. Baraj, sulama ve enerji amaçlı yapılıyor. Baraj tamamlandığında 14 Bin 144 Hektar alan sulanacaktır. Ön yüzü beton kaplı kaya dolgu şekilde inşa edilen barajın depolama hacmi 91,52 milyon metreküptür. 2023 yılında tamamlanması hedeflenen proje tamamlandığında ise ülke ekonomisine 73 milyon TL’lik bir katkı koyması hedeflenmektedir.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu