logo

08 Şubat 2019

SEBZE ÇIKIŞTA MEYVE İNİŞTE

Son haftalarda pazar fiyatları cep yakıyor. Fiyatların yüksekliğinden şikayet eden vatandaşlar, meyve fiyatlarında çok fazla bir yükselme meydana gelmezken sebzelerin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı yanlarına bile yaklaşılamadığına dikkati çekiyorlar.

ADANA (GÜNEY HABER)-Son haftalarda pazar fiyatları cep yakıyor. Fiyatların yüksekliğinden şikayet eden vatandaşlar, meyve fiyatlarında çok fazla bir yükselme meydana gelmezken sebzelerin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı yanlarına bile yaklaşılamadığına dikkati çekiyorlar.

Maruldan, bibere, kabaktan, karnabahara, patates, soğana kadar sebzeler fiyatlarının yüksek olması nedeni ile cep yakarken elma, portakal, muz, mandalina gibi meyvelerin fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşanmaması ise vatandaşların az da olsa içlerine su serpiyor.

Pazar fiyatlarının her hafta arttığını, düşme yaşanmadığını belirten Pazarcı Esnafı Sedat Erdoğdu ; “Pazarlar, fiyatların yüksekliği nedeni ile manavlarla yarışır oldu. En ucuz sayılabilecek mahallelerin pazarlarında bile fiyatlar gerçekten çok yüksek. Vatandaşlar hali ile fiyatlara tepki gösteriyor ancak alımlarını azaltsalar da zorunlu olan yiyecekleri almaya devam ediyorlar. Bunlar arasında da hiç şüphesiz ki patates soğan geliyor. Zaten patates ve soğandan 2’şer 3’er kilo aldınız mı kafadan 25 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Fiyatların hep böyle devam etmeyeceğini biliyoruz ama ne zamana kadar bu şekilde devam eder bilmiyoruz.” dedi.

MEYVE FİYATLARINA GÖRE SEBZE FİYATLARI ÇOK ARTTI

Vatandaşların tek tesellisinin ise meyve fiyatlarının çok fazla yükselmemesi olduğunu belirten Erdoğdu; “Sebze fiyatlarında yaşanan fiyat artışları çok şükür ki meyvelere pek fazla yansımadı. Elma, armut, muz, portakal, mandalina standart fiyatlarından satılıyor. Bu senenin sürprizi muz oldu diyebiliriz. Çok yüksek fiyatlardan satılan muz bu sene daha uygun fiyatlardan satılıyor. Portakal ve mandalinaya da ev sahipliği yaptığımız için diğer illere nazaran bu meyveleri daha ucuza satabiliyoruz. Bu nedenle diyebilirim ki meyve fiyatlarının uygun olması vatandaşların tek tesellisi olmuş durumda. Umarız sebze fiyatları da en kısa sürede normal satış fiyatlarından satılmaya devam eder.” şeklinde konuştu.

Share
221 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.