logo

02 Ağustos 2019

Semt Pazarları daha hesaplı

Piyasalarda yaşanan fiyat yükselmesi insanları tasarruf yapmaya yöneltirken, insanlar daha ucuz ürünleri tercih etmeye başladı. Pazarlarda her zaman fiyatların daha ucuz olduğunu söyleyen pazarcı esnafı, ayrıca pazarcı tezgahlarında daha fazla çeşit olduğunu ifade etti.

(HABER MERKEZİ)-Piyasalarda yaşanan fiyat yükselmesi insanları tasarruf yapmaya yöneltirken, insanlar daha ucuz ürünleri tercih etmeye başladı. Pazarlarda her zaman fiyatların daha ucuz olduğunu söyleyen pazarcı esnafı, ayrıca pazarcı tezgahlarında daha fazla çeşit olduğunu ifade etti.

Her zaman ucuzluğun adresi olan semt pazarlarında sadece meyve ve sebze satışları yapılmıyor. Zücaciye ve giyim ürünlerinin de satıldığı semt pazarlarında, son zamanlarda giyim ürünlerinde yaşanan fiyat artışından dolayı daha çok kişi semt pazarlarından kıyafet almaya başladı. Pazarcı tezgahlarında hem daha kaliteli, hem daha ucuz, hem de bol çeşit yer alıyor.

İnsanların zam haberlerinden sonra daha çok fiyat araştırması yapmaya başladığını belirten pazarcı esnafı Mehmet Durmuşoğlu, “Semt pazarları her zaman daha ucuz. Sonuçta mağazalarda satılan ürünleri de bizim satmış olduğumuz ürünleri de aynı fabrikalar üretiyor. Fakat bazılarına lüks markaların etiketi dikiliyor, bazılarına kimsenin bilmediği etiketler dikiliyor. Pazarda daha çok markasız ürünler satıldığı için her zaman daha ucuz oluyor.” dedi.

SEMT PAZARLARINDAN HERKES GİYİNEBİLİR

Ürünlerin ucuz olmasına rağmen kaliteli olduğunun altını çizen Durmuşoğlu, “Pek çok insan pazardan giymeyi kendisine yakıştıramıyor fakat modanın adresi semt pazarları. Semt pazarlarında satılmayan ürün yok. İsteyen istediği çeşidi kolaylıkla bulabiliyor. Fiyatlarda oldukça ucuz. Zengin olup da bir giydiğini bir daha giymeyenler de, aile bütçesini korumak adına kıyafete daha az para vermek isteyenler de semt pazarlarını tercih edebilir. Semt pazarlarında 7’den 70’e herkes için kıyafet bulmak mümkün.” diye konuştu.

Share
244 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.