Adana Güney Haber

Sıcak çorbalarla yüreklere dokunuyorlar

Sıcak çorbalarla yüreklere dokunuyorlar
137 views
13 Nisan 2021 - 0:49

Kendilerini evsizler, sokakta çalışanlar ve çocuklar için her salı saat 19.00’da İnönü Parkı’nda gönüllü olarak çorba dağıtan bağımsız bir oluşum olarak tanımlayan Adana Çorba Gönülleri, yardımseverlerden gelen malzemelerle çorbalar yapıp dağıtmaya devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)-Kendilerini evsizler, sokakta çalışanlar ve çocuklar için her salı saat 19.00’da İnönü Parkı’nda gönüllü olarak çorba dağıtan bağımsız bir oluşum olarak tanımlayan Adana Çorba Gönülleri, yardımseverlerden gelen malzemelerle çorbalar yapıp dağıtmaya devam ediyor.

Yaptıkları sıcacık çorbalarla uzun süreden bu yana başta evsizler olmak üzere çok sayıda vatandaşa sıcak çorba ikramlarını sürdüren Adana Çorba Gönülleri Platformu üyeleri, her geçen gün artan destekler ile birlikte daha çok çorbalar pişirerek daha çok yüreğe dokunmaya devam ediyorlar.

Yaptıkları çorba dağıtımına her hafta katılımın arttığını ve bu sayede çorba ikramlarını daha çok kişiye ulaştırabildiklerini belirten Adana Çorba Gönülleri Platformu üyeleri; “Bizler, kendimizi evsizler, sokakta çalışanlar ve çocuklar için her salı saat 19.00’da İnönü Parkı’nda gönüllü olarak çorba dağıtan bağımsız bir oluşum olarak tanımlıyoruz ve bu ana fikirle uzun zamandan bu yana aynı yerde çorba ikramlarımızı  sürdürüyoruz. Çorba dağıtımına ilk başladığımız zamanlarda çok sınırlı malzemeler ile az sayıda insana ulaşabiliyorduk. Sadece İnönü parkı içindeki evsizlere ancak ikramlar yapabiliyorduk o bile yetmiyordu bazı zamanlarda. Ancak aradan geçen zaman sürecinde desteklerin artması ile birlikte dağıtımlarımız parkın da dışında taşarak daha çok vatandaşımıza ulaşmaya başladı. Bu da bizleri mutlu ediyor.” diye konuştular.

Sadece çorba ikramı değil ihtiyaç fazlası ürünleri ihtiyacı olan kişilere de ulaştırdıklarını belirten Çorba Gönülleri; “Bizlerin burada bir araya gelme amacımız sıcacık çorbalarımız ile yüreklere dokunmaktır. Bunu da en iyi şekilde dostlarımızın katkıları ile yapmaya çalışıyoruz. Bizler burada sadece çorba ikram etmiyoruz. Elinde ihtiyaç fazlası kıyafeti, ayakkabısı olanların da bu eşyalarını ihtiyacı olanlarla da buluşturmaya devam ediyoruz. Bizler her hafta Salı günleri İnönü Parkındayız. Çorba yapımımıza destek olmak ve elindeki fazla eşyalarını ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak isteyenleri de bekleriz.” ifadelerini kullandılar.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -