hava 39° Orta
DOLAR 32,6709 % % 1.22
EURO 34,9441 % % 0.1
GRAM ALTIN 2.446,56 % % 2,32
ÇEYREK A. 4.000,13 % % 2,32
BITCOIN 66.851,99 % -1.355
SON DAKİKA

Sıcak havalarda can suyu olun

Son Güncelleme :

11 Haziran 2019 - 1:52

/ 310 views kez okundu.
Sıcak havalarda can suyu olun

Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye arttığı bu günlerde sokak hayvanlarının en önemli ihtiyacı su oluyor. Sıcak havalarda su gereksinimleri artan ve su bulmakta sıkıntı yaşayan sokak hayvanları için herkesin duyarlı olması ve sokaklara, parklara, kapılarının önlerine sokak hayvanları için su bırakmaları en önemli insanlık vazifelerinden bir tanesi oluyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye arttığı bu günlerde sokak hayvanlarının en önemli ihtiyacı su oluyor. Sıcak havalarda su gereksinimleri artan ve su bulmakta sıkıntı yaşayan sokak hayvanları için herkesin duyarlı olması ve sokaklara, parklara, kapılarının önlerine sokak hayvanları için su bırakmaları en önemli insanlık vazifelerinden bir tanesi oluyor.

Her daim insanların sevgisine, ilgisine ve yardımına muhtaç olan sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde barınma ve yiyecek bulma en büyük sorunları iken Adana’nın kavurucu sıcaklarının etkili olduğu yaz mevsiminde ise en büyük sorunları su oluyor. Hayvan severlerin insanlardan en büyük ricası ise sıcaklıkların etkili olmaya başladığı bu günlerde sokak hayvanları için kapı önlerine, parklara su bırakmaları oluyor.

Canlıların açlığa belli bir müddet dayanabildiklerini ancak bu cehennem sıcaklarında susuzluğa dayanamadıklarını bu nedenle tüm insanların sokak hayvanlarına can suyu olmaları gerektiğini belirten Nurettin Aslantürk; “Sokak hayvanları, bizim yardımlarımıza muhtaçlar. Ağızları, dilleri yok ki açız ve susuzuz desinler. Biz onlara yardımcı olmak zorundayız. Bu herkese düşen bir insanlık görevidir. Adana’da artık kavurucu sıcaklar başladı. Canlılar belirli süre açlıkla mücadele edebiliyorken susuzluğa dayanamıyorlar. Bu nedenle hepimizin ortak görevi kapımız önüne, parklara, sokaklara su koymak olsun. Bu sıcak havalarda duyarlı insanlar olarak onlara can suyu olalım.” ifadelerini kullandı.

Her yıl olduğu gibi bu yaz en önemli sloganlarının bir kap su olduğunu belirten Aslantürk; “Adana’yı herkes çok iyi bilir. Sıcağı insanları canından bezdirir. Aynı şekilde hayvanları da… Bizim yıllardır sloganımız bir kap su diyerek herkesin evinin önüne bir kap su koymasını istiyor. Sadece kedi köpek değil kuşlar, böceklerde su içiyor o kaplardan. Bizler su içiyoruz, elimizi yüzümüzü yıkayarak serinlemeye çalışıyoruz peki bu hayvanlar ne yapsınlar? Duyarlılığı ve farkındalığı arttırmalıyız. Bunun için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.