Adana Güney Haber

SOBA DUMANI HAYATI OLUMSUZ ETKİYEMEYE DEVAM EDİYOR

SOBA DUMANI HAYATI OLUMSUZ ETKİYEMEYE DEVAM EDİYOR
213 views
15 Ocak 2021 - 1:58

Kış mevsiminin gelmesi ve sobaların yakılmaya başlanılmasıyla birlikte ortay çıkan soba dumanları Adana’da hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle akşamları görüş mesafesini iyice düşüren soba dumanları başta sürücüler olmak üzere herkesi canından bezdirmiş durumda.

(HABER MERKEZİ)-Kış mevsiminin gelmesi ve sobaların yakılmaya başlanılmasıyla birlikte ortay çıkan soba dumanları Adana’da hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle akşamları görüş mesafesini iyice düşüren soba dumanları başta sürücüler olmak üzere herkesi canından bezdirmiş durumda.

Adana’da kış mevsiminin gelmesi ile birlikte soba dumanı sorunu da ortaya yaşanmaya başladı. Başta hava alanı yolu olmak üzere Adananın birçok mahallesinde yakılan sobalar trafiği felç ederken, etrafa yayılan kötü koku nedeni ile de insanların nefes alması dahi zorlaşıyor.

Havaalanı ve otogar istikametine gidecek olan sürücülerin yolculuk yapmasını zorlaştıran sobalardan çıkan dumanlar, olası kazalara da sebebiyet veriyor. Bu duruma tepki gösteren sürücüler, bu ortamda kaza yapmanın kaçınılmaz olduğunu, bu duruma acilen bir çare bulunması, bu şekilde olmayacağını gerektiğini ifade ediyorlar.

KALİTESİZ KÖMÜR KULLANMANIN SONUCU BU OLUYOR

Özellikle kalitesiz kömür kullanımının bu tabloyu ortaya çıkardığını belirten vatandaşlar; “Adana’da maalesef kış mevsimi gelince bu manzaralarla sık sık karşılaşıyoruz. İnsanlar elbette soba yakacaklar, ısınacaklar bu insanların en doğal hakkı buna kimse karışamaz biz buna bir şey demiyoruz ama ucuz diye alınan kalitesiz kömürlerin yakılması bu sonucu ortaya çıkarıyor. İnsanlar içerde evlerinde ısınıyorlar ama bizler dışarda nefes bile alamıyoruz. Hem duman hem de koku dışardaki insanları olumsuz etkiliyor. Nefes almakta zorlanıyoruz. Maalesef kalitesiz kömür kullanmanın bedelini tüm vatandaşlar hep birlikte ödüyoruz. Bu duruma nasıl bir çare bulunur bilmiyoruz ama ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -