Adana Güney Haber

Soğan fiyatları dibi gördü

Soğan fiyatları dibi gördü
97 views
01 Şubat 2021 - 2:15

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan, yemeklerin ise olmazsa olmazı olan soğan fiyatının düşüklüğü ile dikkati çekiyor. Tıpkı patateste olduğu gibi soğan da fiyatlar dibe vurmuş durumda.

(HABER MERKEZİ)-Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan, yemeklerin ise olmazsa olmazı olan soğan fiyatının düşüklüğü ile dikkati çekiyor. Tıpkı patateste olduğu gibi soğan da fiyatlar dibe vurmuş durumda.

Patateste yaşanan fiyat düşüklüğünün ardından soğanda da fiyatlar düşmeye devam ediyor. Adana Meyve Sebze Halinde fiyatı 70 kuruşa kadar soğan satıcısına kazandırmıyor. Esnaflar ise fiyatın bu kadar düşmesine rağmen satışların artmamasına anlam veremediklerini ifade ediyorlar.

FİYAT DÜŞTÜ ANCAK TALEP ARTMADI

Soğan da fiyatın düşmesine rağmen satışların bekledikleri seviyelerde artmadığına işaret eden Hal Esnafı Kenan Solmaz; “Bizim vatandaşımıza pahalı olan ürün daha cazip geliyor galiba. Fiyatı düşen ürüne genelde talep olmuyor. Bunun en bariz örneğini şuanda patateste ve soğan da görüyoruz. Tıpkı patateste olduğu gibi soğanda da fiyatlar dibi görmüş durumda. Soğan şuanda 50 kuruş ile 70 kuruş arasında satılıyor. Yani çok bir kazanç düşmüyor hal esnafına ancak bu kadar düşük fiyatlara bile alıcı bulamıyor patates.” ifadelerini kullandı.

ARADAKİ FARK ÇOK BÜYÜK

Halde 50 kuruşa 70 kuruşa satın alınan soğanın marketlerde 3 liraya 4 liraya satılmasına tepki gösteren Solmaz; “Halde belirttiğim gibi fiyatlar dibe vurdu. Ancak hal de patates, soğan satıcıları düşük fiyatlardan dolayı kazanamazken marketler bu kadar ucuz üründen bile yüksek kar elde edebiliyorlar. Elbette hal fiyatı ile tüketiciye sunulan fiyat arasında fark olacak. Olacak ki bizden ürün alan satıcı da kazansın. Ancak bu kadar uçurum olamaz ya. Ben burada en kaliteli soğanı 70 kuruşa satıyorum marketlerde adamlar 3 liraya 4 liraya satıyor. Piyasa hakkında bilgisi olmayan vatandaş ise gidip o kadar parayı verip satın alıyor. Biz bu kadar uçurum olmasına karşıyız.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin