logo

11 Ocak 2019

Sokak hayvanlarını unutmayalım

Hayvan severler soğuk havalarda hayata tutunmak isteyen sokak hayvanlarına karşı herkesin duyarlı olmasını ve bu kış günlerinde sokaklara, evlerinin, apartmanlarının kapılarına onlar için yiyecek bırakmalarını istiyorlar.

ADANA (GÜNEY HABER)-Sokaklarda yaşamak zorunda kalan hayvanlar, özellikle bu soğuk kış günlerinde insanların ilgisine ve yardımına daha çok ihtiyaç duyuyorlar. Bir yandan soğuk hava ile mücadele etmek zorunda kalan sokak hayvanları, diğer yandan da aç kalmamak için yiyecek bulmak zorunda kalıyor. Hayvan severler de soğuk havalarda hayata tutunmak isteyen sokak hayvanlarına karşı herkesin duyarlı olmasını ve bu kış günlerinde sokaklara, evlerinin, apartmanlarının kapılarına onlar için yiyecek bırakmalarını istiyorlar.

Soğuk havalar, dışarda yaşamak zorunda olan sokak hayvanlarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hayvan severlerin bıraktıkları yiyeceklerle karınlarını doyurmaya çalışan bu masum canlılara karşı herkesin duyarlı olması ve soğukla mücadele etmek zorunda olan sokak hayvanları için düzenli olarak yiyecek bırakmak insanlık görevinin bir gereği olarak karşımıza çıkıyor.

Sokak hayvanları için daha duyarlı olalım

Hayvan severler grubu olarak düzenli olarak sokak hayvanları için yiyecekler bıraktıklarını ancak bunun birkaç kişi ile değil daha kalabalık kitleler ile amacına ulaşabileceğini belirten Serap Yılmaz; “Bizler arkadaşlarımızla birlikte kendi aramızda oluşturduğumuz grubumuz ile elimizden geldiğince sokak hayvanlarına yardım etmeye çalışıyoruz. Parklara, sokaklara yem ve yiyecek bırakıyoruz. Ancak bu daha kalabalık kişilerle birlikte amacına ulaşabilir. Bu nedenle bu soğuk günlerde herkesi duyarlı olmaya ve bu küçük arkadaşlarımız için bir şeyler yapmaya davet ediyoruz. Ne kadar çok insan sokak hayvanları için yiyecek bırakırsa bir canlının daha karnı doyar.” ifadelerini kullandı.

Sokak hayvanlarına yardım etmenin illa ki özel mamalarla olmadığını evlerinde arta kalan ekmeklerle, yiyeceklerle onların hayata tutunmalarına yardımcı olunabileceğini belirten Yılmaz, evlerde mutlaka arta kalan ekmekler ve yiyeceklerin olduğunu bunlarla bile birçok hayvanın karnını doyurabileceğini, bunun bir vicdan ve merhamet meselesi olduğunu, bu nedenle herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini kaydetti.

 

Share
185 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.