logo

Sosyal medya propaganda yapan PKK’lılara şafak vakti baskın 

Adana polisi sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK/KCK ile Suriye uzantısı PYD/YPG’nin propagandasını yaptığı öne sürülen 14 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 4 ruhsatsız av tüfeği ile onlarca mermi ve fişek ele geçirildi.

ADANA (İHA) – Adana’da sosyal medyada terör örgütü PKK’yı övücü paylaşımlarda bulunan çok sayıda kişi şafak vakti yapılan operasyonla gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri, şafak vakti terör örgüt PKK’ya yönelik operasyon düzenledi. Özel harekatında desteği ile söz konusu şahısların evlerine eş zamanlı baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında Özel Harekat Timleri koçbaşı ve levye ile kapıları kırarak içeri girdi. Operasyonda gözaltına alınan zanlılar adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Operasyonda dijital malzemelere ve şahısların cep telefonlarına el konuldu.
Gözaltına alınan zanlıları sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK’yı övücü paylaşımlar yaptığı öğrenildi.

SOSYAL MEDYADA PKK PROPAGANDASI YAPANLARIN EVLERİ CEPHANELİK GİBİ 
Adana polisi, sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK/KCK ile Suriye uzantısı PYD/YPG’nin propagandasını yaptığı öne sürülen 14 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda 4 ruhsatsız av tüfeği ile onlarca mermi ve fişek ele geçirildi.
Adana Emniyet Müdürlüğü ve Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölücü terör örgütü PKK’nın Afrin’i bahane ederek Türkiye’de olaylar çıkartıp 51 kişinin ölümüne neden olduğu 6-7 Ekim tarihinin yıl dönümü öncesi bölücü terör örgütü PKK ve Suriye kolu YPG’yi sosyal medyadan övenlere yönelik operasyon başlattı.
Şafak vakti eş zamanlı olarak 20 adresi basan polis özel harekatın katılımıyla 14 kişiyi gözaltına aldı. Koç başları ile kapıları kırarak evlere giren polis zanlıların evinden yasaklı kitap, 4 ruhsatsız av tüfeği, onlarca mermi ve fişek ele geçirdi. Zanlıların ayrıca cep telefonlarına ve bilgisayarlarına da el konuldu.
Zanlıların sosyal medya hesabından sürekli terör örgütü PKK’nın İmralı’daki elebaşı Abdullah Öcalan’ı övücü paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi. Ayrıca zanlıların PKK’nın Suriye kolu YPG’yi de öven paylaşımlar yaptığı belirlendi.
14 şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

SOSYAL MEDYADAN PKK PROPAGANDASI YAPAN 7 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK/KCK ile Suriye uzantısı PYD/YPG’nin propagandasını yaptığı öne sürülen 7 kişi adliyeye sevk edildi.
Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölücü terör örgütü PKK’nın Afrin’i bahane ederek Türkiye’de olaylar çıkartıp 51 kişinin ölümüne neden olduğu 6-7 Ekim tarihinin yıl dönümü önce bölücü terör örgütü PKK ve Suriye kolu YPG’yi sosyal medyadan övenlere yönelik operasyon başlattı.
Şafak vakti eş zamanlı olarak 10 adrese giren Ceyhan polisi 7 zanlıyı gözaltına aldı. Zanlıların dijital malzemelerine de el konuldu.
Zanlılar emniyette sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi. Zanlıların adliyeye girerken yüzlerini gizlemeye çalıştığı görüldü.

Share
139 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.