hava 34° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,9674 % % 0.2
EURO 35,3528 % % -0.06
GRAM ALTIN 2.467,40 % % -0,09
ÇEYREK A. 4.034,19 % % -0,09
BITCOIN 61.207,87 % -0.264
SON DAKİKA

Sözlü Asfalt Çalışmalarını Denetledi 

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2014 - 22:58

/ 553 views kez okundu.
Sözlü Asfalt Çalışmalarını Denetledi 

AW089407

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan’a bağlı Akkapı Mahallesi’nde bulunan Şıh Cemil Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmalarını denetledi, esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan’a bağlı Akkapı Mahallesi’nde bulunan Şıh Cemil Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmalarını denetledi, esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.
Akkapı Mahallesi’ne Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte gelen Hüseyin Sözlü burada Mahalle Muhtarı Fikret Gizer ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı.
Asfalt çalışması yapan işçilere “kolay gelsin” dileğinde bulunan Hüseyin Sözlü’nün Akkapı ziyareti, şimdiye kadar belediye hizmetlerinden yeterince pay alamadığını düşünen mahalle sakinleri arasında büyük memnuniyete yol açtı.
Başkan Hüseyin Sözlü, çalıştıkları her bölgede seçilmiş belediye başkanlarıyla işbirliği halinde olduklarını belirtti. “Bu dönem siyasi rekabet değil hemşehrilerimize hizmet dönemidir” ifadesini kullanan Hüseyin Sözlü, “Siyasi rekabet; siyasi ahlak içerisinde halkımıza zarar vermeden yapılmalı. Büyükşehir Belediyesi olarak doğrudan sorumlu olduğumuz alanların dışında ilçe belediyelerinin güçlerinin yetmediği yerlerde de aynı hizmeti yerine getirmenin çabası içinde olacağız” dedi.

MİLLETİMİZE BORCUMUZ HİZMET ETMEKTİR”
Hüseyin Sözlü, belediyelerin parçalı halinin vatandaşın hizmeti birinci elden alabilmesi amacıyla yasal olarak oluşturulduğunu belirterek, şöyle devam etti:
“Bu yasalar her belediye başkanına bir makam tahsis etmek amacıyla düzenlenmemiş, vatandaşın hizmete daha kolay ulaşması için yapılmıştır. Biz de bunun farkında olarak siyasi parti ayrımı gözetmeksizin bütün şehrin ruhuna uygun olarak çalışma ortaya koymalıyız. Milletimizin de bizden beklediği budur. Bizim ülkemize ve milletimize borcumuz da budur…”
“Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Akkapı’ya yapılan hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Karalar, “Her şeyi birlikte yapacağız. Kavga, dövüş dönemi bitti. Herkes enerjisini hizmete harcayacak” şeklinde konuştu.

“BAŞKANLARIMIZIN BİRLİK İÇİNDE OLMASI BİZİ MUTLU EDİYOR”
Akkapı Mahallesi Muhtarı Fikret Gizir de, Sözlü’ye teşekkür ettiği konuşmasında, “Başkanlarımızın birlik beraberlik içinde olmalarından dolayı mutluyuz” ifadesini kullandı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar daha sonra Akkapı Dolmuşları son durağında oturarak, vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının birinci sınıf vatandaşlık haklarını kullanmalarından yana olduklarını vurgulayan Hüseyin Sözlü, “Onun ötesinde oy verir mi, vermez mi, bunun önemi yok. Vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır, hemşehrilerimiz de bizim belediye başkanlığı yaptığımız Adana’nın Seyhan’ın hemşehrileridir. Biz hemşehrilerimizin medeniyet çıtasını yükseltmenin mücadelesini vereceğiz. Bunu yaparken de hiçbir siyasi ya da başka ayrım içinde olmayacağız” dedi.