Adana Güney Haber

Sözlü: “Mobilyacılar Üretsin, Adana Kazansın”

Sözlü: “Mobilyacılar Üretsin, Adana Kazansın”
129 views
17 Haziran 2014 - 23:08

  
AW120138

ADANA (GÜNEY HABER) – Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Yalçın Avcı, Mobilyacılar Kooperatifi Başkanı Aydın Gizir ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
Sitede faaliyet gösteren esnaf olarak daha modern bir alanda çalışmak ve üretmek istediklerini belirten Yalçın Avcı, “Şu anda mobilya sektörü ortalama yüzde 30 kapasiteyle çalışıyor. Mevcut kullandığımız site 60’lı yıllardan bu yana faaliyette. Derme çatma bir hale geldi. Bu siteyi yeni bir yere taşıyarak, her mobilyacı için bin metrekarelik, 2 bin metrekarelik yerler haline getirirsek daha verimli olur. Sol tarafımızda genişleme alanı var. Orası siteye dahil edilirse minnettar oluruz. Böylece tarafınızdan sektöre ciddi katkı sağlanır. İsmailiye Köyü ile Alihocalı Köyü tarafında devlete ait bir arazi mevcut. O alanın da araştırmasını yapıyoruz. Bulunduğumuz yer 360 dönüm. Çoğunluğunu da mobilyacılar almış. Adana İmar A.Ş. veya TOKİ tarafından 300, 400 dönümlük bir yer alınsa, iş yerleri oluşturulup üyelere uzun vadede satılması da bir alternatif olabilir. Mobilyacıların enteresan bir yapısı var. 5 bine yakın mobilyacımız mevcut. Mahalle aralarına dahi dağılmışlar. Hepsi bir alanda olursa daha iyi olur. Mobilyacı esnafı sadece Adana’ya değil, çevre illere, yurt dışına da mal satıyor ve kente para girmesini sağlıyor. Klasik koltuk iskeletinde Türkiye’de 1 numarayız. Ülkenin her yerine yolluyoruz ürünlerimizi. Bu; dışarıdaki paranın Adana‘ya gelmesi, Adana’nın zenginleşmesi demek” dedi.

ÜRETİCİ, SANAYİCİ ÖNCELİĞİMİZ
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, mevcut sitenin yanındaki genişleme alanını imarla düzelteceklerini açıkladı. Sözlü, “Üretici, sanayici bizim önceliğimiz. Metal Sanayi Sitesi’nin bulunduğu alanda 11 farklı iş kolunda site var. Orayı tek parça yapıyorum, birleştiriyorum. Havaalanı bölgesinde, eski evlerin bulunduğu yere doğru genişleme alanı olarak belirleme yaptık. Kentsel dönüşümle oraların tamamını orta ölçekli sanayi bölgesi haline getireceğiz. Orada kentsel dönüşüm sanayicinin de desteğiyle kolayca gerçekleştirilebilir. Alihocalı Köyü civarında mobilyacıların aldığını söylediğiniz yeri de ekleyerek modern bir mobilyacılar sitesi oluşturulabilir. Mobilyacıların aynı yerde faaliyet göstermesi onların daha fazla üretim yapmalarına olanak sağlar. Tedarikçileriyle daha kolay buluşurlar. Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’ni belli bir noktaya getirdik. Ben esnafın görüşünü, fikrini alarak, onların sesine kulak vererek çalışıyorum. Onlardan gelen istekleri ve bilgiyi, belediyeciliğimizle birleştirip, güzel işlere imza atıyoruz. Metal Sanayi Sitesi’ni OSTİM’den daha iyi bir alan yapmaya kararlıyız. Mobilyacılarımız için de en iyisini hayata geçirmek adına çalışacağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin